השרה לשוויון חברתי: "מיזם 'הזרקור הפנסיוני' מתבסס עליכם הסוכנים"

אזרחים במצב סוציו-אקונומי נמוך יוכלו להיעזר במיזם שמקדמת הלשכה בשיתוף המשרד לשוויון חברתי. נשיא הלשכה בפועל: "אנו שמים בראש מעיינינו את טובת ציבור המבוטחים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פגישה אסטרטגית חשובה התקיימה בתחילת השבוע בירושלים בין השרה לשוויון חברתי, מירב כהן; הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת; ונשיא לשכת סוכני הביטוח בפועל, סו"ב יוסי אנגלמן.

במהלך הפגישה דנו השלושה בנושאים פיננסיים רבים, ביניהם היוזמות של לשכת סוכני הביטוח למען הקהילה, חינוך פיננסי בבתי ספר שהלשכה מקדמת עם משרד הכלכלה והחשיבות המיידית של קידום יוזמת "הזרקור הפנסיוני".

מימין: משה לבהר, ברקת, מירב כהן, אנגלמן ורם אמית. צילום: לירן בן הרוש

מדובר במיזם להתנדבות של יועצים וסוכנים פנסיונים במתן שירות פנסיוני לאזרחים במצב סוציו-אקונומי נמוך בגיל 55 ומעלה המקבלים מענק עבודה. ייעוץ פנסיוני עשוי להיטיב עם אזרחים אלה וצפוי לשפר את רווחתם לאחר הפרישה. לדברי סו"ב רם אמית, העומד בראש המיזם בלשכה, עד היום נרשמו אליו 36 חברי לשכה והכוונה להגיע ל-100 סוכנים וסוכנות. למשרד לשוויון חברתי הגיעו כבר למעלה מ-170 פניות לקבלת סיוע במסגרת מיזם זה.

מיצוי זכויות לכולם

סו"ב אנגלמן אמר במפגש: "אני רוצה לברך את השרה לשוויון חברתי, מירב כהן, והממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, ד"ר משה ברקת, על קיום הפגישה החשובה ועל הבעת אמונם המלא ביכולתם של סוכני הביטוח לשרת נאמנה את ציבור המבוטחים בישראל. אנו בלשכה שמים בראש מעיינינו את טובת ציבור המבוטחים בישראל, ולכן נרתמנו מיידית ליוזמת 'זרקור פנסיוני' – יוזמה חשובה שתאפשר גם לאזרחים שידם אינה משגת למצות את הזכויות המגיעות להם בתקופת הפרישה. בלשכה חברים סוכנים פנסיונים רבים, מוסמכים ואמינים שיכולים ורוצים לעזור במשימה חשובה זו לטובת הציבור".

"אנו רואים בפרויקט זרקור פנסיוני כאחד המיזמים החשובים שלנו", אמרה השרה מירב כהן. "הפרויקט הוא חלק חשוב מהפאזל שלנו בתוך עולם הגיל השלישי. אנחנו חייבים לפעול לקידום הפרויקט ולחשוב כיצד מצרפים עוד ועוד אנשים לשורותיו גם מהצד של הסוכנים וגם מצד של מקבלי השירות. מיזם זרקור פנסיוני מתבסס עליכם הסוכנים, אתם מניעים את התהליך ואתם יכולים להביא להצלחתו".


הבעת אמון במקצועיות סוכן הביטוח ושליחות לטובת אוכלוסיות חלשות

סו"ב רם אמית

כשהקול הקורא למיזם "הזרקור הפנסיוני" פורסם, התלהבתי וטענתי בפני נשיא הלשכה בפועל, סו"ב יוסי אנגלמן, שהלשכה צריכה להרים את הפרויקט ולחבקו בשתי ידיים. חשבתי על שני יעדים להצטרפות הלשכה למיזם: הראשון, שיפור תדמית סוכן הביטוח – עצם העובדה שרשות שוק ההון פונה ללשכת סוכני הביטוח, זו הבעת אמון מקצועית בסוכני הביטוח לטפל בנושא הפרישה. היעד השני: כשמדובר באוכלוסייה חלשה, זה אך טבעי בעיניי שסוכן הביטוח, שמקצועו שליחות לטובת הציבור, יירתם לסייע לה פרו בונו, להסביר ולשפר את תנאי החיסכון הפנסיוני של מי שלא מבינים בתחום ולא יודעים את התנאים שלהם כיום ובעת פרישה.

בהתחלה הייתה בעיה טכנית, כשהרשות דרשה מכל סוכן מתנדב לפרויקט להחתים גם עו"ד על תצהיר ההתנדבות והבנת מלאכתו במסגרת המיזם. לאחר מו"מ קצר שניהלתי עם הרשות, בוטלה חובת החתמת עו"ד, ניסחתי נוסח אחר לתצהיר שהתקבל על ידי הרשות, ורק הסוכן חותם עליו.

אני מקווה שבעקבות הפרסומים על המיזם והמפגש עם השרה והממונה בנושא, יירתמו עוד חברי לשכה להתנדב לפרויקט. מצפה לכ-100 חברי לשכה שיתנדבו, שיוכלו לטפל במאות פונים. יש לזכור, שכמות הסוכנים המקצועית בתחום הפרישה הוא לא גדול כל כך.

הכותב הינו פרויקטור הלשכה למיזם "הזרקור הפנסיוני"


שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email