השרים גלנט וגמליאל ישתתפו בכנס אלמנטר שייפתח בשבוע הבא באילת

שר העלייה והקליטה יישא דברים בכנס; כמו כן, ייחשף בו המהלך הראשון מסוגו של מערך הסייבר הלאומי בשיתוף הלשכה להעלאת הביקוש לביטוח סייבר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שר העלייה והקליטה יואב גלנט, והשרה לשיוויון חברתי, גילה גמליאל, הודיעו כי ישתתפו בערב הפתיחה של כנס אלמנטר שיתקיים בשבוע הבא באילת. כ־1,500 סוכנים וסוכנות, בכירים בענף הביטוח, במשק העסקי ובכנסת, יעשו דרכם לעיר הדרומית ביום שני הקרוב, אז ייפתח "כנס אלמנטר 2019" של לשכת סוכני ביטוח. הכנס יתקיים בין ה־18 ל־21 בנובמבר, במלון "דן אילת".

אחד הנושאים החדשניים והמרתקים עליו ידונו בכנס יהיה ביטוח הסייבר. שני שרביט, סמנכ"לית המדיניות במערך הסייבר הלאומי, תחשוף מהלך ראשון מסוגו בשיתוף עם לשכת סוכני ביטוח להכשרת סוכני ביטוח בתחום הסייבר, כך שתוך כחמש שנים כ־800 סוכני ביטוח יתמחו בתחום הסייבר באופן מלא.

יואב גלנט. צילום: חיים צח, לעמ

בראיון עם שרביט, שיפורסם במגזין "ביטוח ופיננסים" שיופץ בכנס, היא מציינת כי "סוכני הביטוח הם ערוץ השיווק העיקרי של מוצרי ביטוח לעסקים קטנים ובינוניים, ושליטתם בסיכוני הסייבר היא קריטית ליצירת עלייה בביקוש לביטוח סייבר, לכן הם מהווים סוכני שינוי של ממש".

לדבריה, רק כ־11% מהעסקים מבוטחים בישראל בביטוח סייבר ייעודי. "יש פער גדול בין הנזק הפוטנציאלי לבין הכיסוי הקיים של חברות הביטוח; אנחנו רוצים לצמצם את הפער הזה כי הביטוח הוא כלי להתאוששות המשק ממתקפות סייבר. מערך הסייבר הלאומי רואה בביטוח מרכיב חיוני ביכולת ההתאוששות של המשק לאחר מתקפות סייבר, משום שהביטוח מקטין את הסיכון הכלכלי של המגזר העסקי. בנוסף, מערך הסייבר רואה בהליך החיתום הביטוחי, שבודק את מערכות ההגנה של בעל העסק, כלי עקיף לשיפור ההגנה הכוללת של המשק". לדברי שרביט, אמנם שוק ביטוחי הסייבר גדל, וגם בישראל, אך לא בקצב מספק.

מח"כים ועד מנכ"לים

בערב הפתיחה של הכנס, שיתקיים באולם פביליון של מלון הרודס בוטיק, יישאו דברים השר יואב גלנט, מבקר המדינה מתניהו אנגלמן, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת, נשיא לשכת עורכי הדין עו"ד אבי חימי, ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי, גיא רוטקופף מנכ"ל איגוד חברות הביטוח וכמובן, סו"ב ישראל גרטי, יו"ר ועדת אלמנטר בלשכה וסו"ב ליאור רוזנפלד נשיא לשכת סוכני ביטוח. בערב הפתיחה, אותו ינחה הבדרן והשדרן דידי הררי, יוענק פרס מפעל חיים לשלמה אליהו, יו"ר מגדל אחזקות.

בכנס ישתתפו חברי כנסת, בהם אנטאנס שחאדה (יו"ר מפלגת בל"ד), אלכס קושניר, עו"ד רויטל סויד, מיכאל מלכיאלי ומתן כהנא. ברב־שיח ייחודי בנושא מקומו של סוכן הביטוח בעולם הפרט המשתנה ישתתפו מנכ"לי החברות כלל ביטוח, מנורה מבטחים, הפניקס, איילון ושלמה ביטוח.

האלוף במיל' יצחק בריק, נציב קבילות החיילים לשעבר, יספר למשתתפים על מוכנות צה"ל למלחמה, על רקע האיומים הנוכחיים על ישראל. ערן יעקב, ראש רשות המסים, יישא אף הוא דברים ביום השלישי של הכנס.

הכנס יהיה גדוש בהרצאות מקצועיות, סדנאות ולצדן מופעי בידור כשבמופע המרכזי יארחו חברי להקת אתניקס את הזמר והיוצר עברי לידר. גם בכנס אלמנטר השנה לא ייפקד מקומם החשוב של חידון הלשכה לסוכנים האלמנטריים, שהזוכים בו יקבלו פרסים מידי סגן ומ"מ נשיא הלשכה סו"ב ליאור הורנצ'יק. את תוצאות סקר שביעות הרצון מחברות הביטוח בתחום הביטוח הכללי, שכול הענף מחכה להן, יפרסם סו"ב גרטי בפני משתתפי הכנס בבוקר יום רביעי (היום השלישי לכנס).

בערב האחרון לכנס יתקיים גם טקס פרידה ממנכ"ל הלשכה היוצא רענן שמחי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email