השר אקוניס:"הבירוקרטיה הישראלית היא גידול סרטני בליבה של מדינת ישראל"

ח"כ גבאי: "חוזר של יותר מעמוד אחד – בטוח שיש בו טעות"; המבורגר: "סלינגר אמיצה ומאמינה במה שהיא עושה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יאיר המבורגר, יו"ר איגוד חברות הביטוח ויו"ר קבוצת הראל, פתח את דבריו בערב הפתיחה של הכנס הפנסיוני באילת, בדברי סולידריות עם סוכני הביטוח: "אני מחובר לסוכני הביטוח. התחלתי את דרכי כסוכן ביטוח בסוכנות המשמר שהקימו הורי עוד ב־1935 . כמו הוותיקים שבכם, עברתי מבית לבית כדי למכור ביטוח. לא תם עידן סוכן הביטוח, מה שקורה הוא שבעוד חמש־עשר שנים תהיה מהפכה בעולם הביטוח".

המבורגר הזכיר שחברות גלובליות ענקיות כמו רשת המרכולים וולמארט ורשת הצריכה הדיגיטלית אמזון, מקימות חברות ביטוח משלהן. "ומה נמכור בעוד עשר שנים? הרי לא יהיו נהגים כי המכוניות יהיו אוטונומיות ונצטרך לבטח רחפנים מאוד יקרים. אנחנו הולכים לעולם חדש וחברות הביטוח בישראל חייבות לשנות דיסקט. דיגיטציה היא שם המשחק ובלעדיה אין לשחקנים בענף זכות קיום", אמר המבורגר והוסיף: "אבל עם כל הכבוד לכפתורים ולאלקטרוניקה, אין תחליף למגע האנושי – אותו ימכרו יותר למבוגרים שישלמו קצת יותר והצעירים, אתם יש בעיה כי הם מבולבלים, הסוכן יצטרך להיות להם ליועץ. הסוכנים ייכנסו לשוק ההון; אנחנו השתנינו וגם אתם תשתנו. הסוכנים בנו את חברות הביטוח וחברות הביטוח בנו את הסוכנים – אנחנו חיים טוב מאוד ביחד ונמשיך כך".

אקוניס.

בהתייחסו לממונה על שוק ההון דורית סלינגר אמר המבורגר: "סלינגר הטילה את חותמה בצורה מאוד משמעותית; הייתה מאוד אמיצה. לא תמיד אנחנו רואים עין בעין, אבל היא האמינה במה שהיא עושה".

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס אמר בטקס הפתיחה: "גדלתי בבית שמאמין בכלכלה חופשית, תחרות ושירות מיטבי. לצערי, יתר רגולציה ויתר משפטיזציה מאיימות על המדינה שלנו. כולנו בהידברות עם לשכת סוכני ביטוח ולשכות נוספות כדי לעצור את זה". "הבירוקרטיה הישראלית היא גידול סרטני בליבה של מדינת ישראל. זה מסוכן ואנחנו חייבים לעצור את זה ביחד. הגיע הזמן לשים סוף לעודף הרגולציה".

אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה, אמר לסוכנים: "האתגר שלכם הוא לייצר ערך מוסף למבוטחים שלכם". לדבריו, בציבור יש עדיין את התפישה שסוכני הביטוח הם עשירים, ויש להם בעיה תדמיתית. בהתייחסו לרגולציה אמר גבאי: "אני לא מאמין ברגולציה פרטנית – תנו לאנשים לחיות. אם יש לכם חוזר שהוא יותר מעמוד אחד – בטוח עשיתם טעות, וככול שהוא מפורט יותר, יש בו יותר טעויות. הרגולציה תמיד מאחרת ונכונה לאתמול ופותרת בעיות שכבר לא קיימות".

ערן יעקב, מנהל רשות המסים החדש: "אני מבטיח להיות קשוב ללשכת סוכני ביטוח. מכם נדרש לשים את הלקוח במרכז. הכלים יהיו דיגיטלים אבל הלקוח במרכז".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email