השת"פ עם לשכת יועצי המס תופס תאוצה

בהמשך לחזון המשותף בין לשכת יועצי המס בראשותו של הנשיא ירון גינדי ובין לשכת סוכני הביטוח בראשתו של הנשיא בפועל יוסי אנגלמן - צוותי עבודה מתקדמים עם תוכנית עבודה לשנה הבאה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שיתוף הפעולה בין לשכת יועצי המס ולשכת סוכני הביטוח מתקדם ובימים אלה עובדים על תוכנית עבודה משותפת לשנה הקרובה. מי שמרכזת את הנושא בלשכה היא סו"ב ג'ינה פלד, יו"ר מחוז השפלה, ומצד יועצי המס – רו"ח רויטל בן ארי, סגנית נשיא לשכת יועצי המס.

"אנחנו מאמינים בשיתוף פעולה ונטוורקינג; שני הצדדים – יועצי המס וסוכני הביטוח – ייצאו נשכרים מכך״, אומרת בן ארי, ”המפגש הראשון שלי במסגרת המיזם היה עם סו״ב אניה לוין, סגנית הנשיא אישה חזקה ואינטליגנטית; מטעם לשכת סוכני הביטוח מרכזת את המיזם ג'ינה פלד, אישה מדהימה בפני עצמה, ויצאנו לדרך ככוח נשי מנצח להרים את המיזם”.

ג'ינה פלד בכנס | צילום: גיא קרן

לאחר שמיקדו יחד את מטרות המיזם המשותף, התקיימה ישיבה בנושא גם עם מנכ"לית לשכת סוכני הביטוח עו"ד בשמת כרמון. "החלטנו קודם כל לחשוף את עצם קיומו של המיזם המשותף, ואת זה נעשה באמצעות שיתופי פעולה בהשתלמויות מקצועיות משותפות וכנסים, בהם ירצו נציגי הלשכה האחרת״, מסבירה בן ארי.

לדבריה, אם להמחיש את היתרונות של שיתוף הפעולה, סוכן ביטוח ששומע מלקוח שהוא מבטל ביטוח נכס משום שמכר אותו, יכול להפנות אותו ליועץ מס, שיכוון אותו בהיבט המיסויי של מכירת הנכס ורכישת חדש; אם זה בפנסיה – להיעזר ביועץ מס, סעיף 190, פריסה וקיבוע זכויות – זה מתורגם לכסף שמוחזר ללקוח, שיהיה מרוצה מסוכן הביטוח שלו.

וגם להיפך – יועץ מס ששומע שלקוח שלו נוסע לחו"ל ויכול להפנות לסוכן ביטוח לגבי ביטוח נסיעות לחו"ל, או לקבל ייעוץ מסוכן פנסיוני על חיסכון פנסיוני, פרישה וכד'. לתת ידע מקצועי, ואפילו לא מכירתי. לכן חשובה ההיכרות האישית, הנטוורקינג – אני אמליץ על סוכן ביטוח רק אם אני מכירה אותו כמקצוען. בנוסף, גם סוכן הביטוח עצמו הוא בעל עסק, וגם הוא חייב להתמצא בענייני המיסוי בעסק שלו, והשת"פ יסייע לו בכך.

דגש על הצעירים

"אנחנו עובדות בימים אלה על תוכנית עבודה לשנה הקרובה״, אומרת בן ארי, ״השתלמויות משותפות, הרצאות של כל צד בכנסים של הצד השני, מנטורינג של ותיקים לצעירים. דגש מיוחד ניתן לצעירים, שבתחילת הדרך אין להם מספיק קשרים. נבנה קורס מנטורים ונבצע מנטורינג של ותיקים לצעירים בשתי הלשכות.

״אני שמחה שמצאתי אוזן קשבת בלשכת סוכני הביטוח, אחרת לא היה שת"פ; פגשתי נשים מדהימות שבאו לעבוד למען חבריהן וחברותיהן בלשכה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email