השתתפות עצמית // רכילות עסקית ב"ביטוח ופיננסים"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חנה מזל (מלי) מרגליות מונתה ליו"ר דירקטוריון זמני בכלל החזקות ביטוח, זאת לאחר פרישתו המוקדמת של דני נוה מהתפקיד אותו מילא במשך שבע השנים האחרונות.

מרגליות נכנסה לתפקיד ביום שישי האחרון, יום לאחר עזיבתו הסופית של נוה. זה הודיע על פרישתו עוד בחודש יוני, אך נעתר להמשיך בתפקיד עד ל-22 באוגוסט, כאמור. הודעתו של נוה היתה על רקע אי היענות הדירקטוריון לבקשתו להחליף את המנכ"ל יורם נוה. הפרשה שהסתבכה הביאה להתערבות הממונה, ד"ר משה ברקת, ולמינוי בודק חיצוני שאת מסקנותיו אימצו חברי הדירקטוריון.

מלי מרגליות. צילום: דוברות כלל ביטוח

בעקבות דוח המבקר החיצוני, השופט בדימוס יורם דנציגר, הודיע נוה כי לא יבקש להאריך את כהונתו שהייתה אמורה להסתיים בסוף 2020. בעקבות הביקורת בהודעת דירקטוריון כלל אחזקות בה נכתב כי "הדירקטוריון אימץ את מסקנת הבודק לפיה נפל פגם בהתנהלות יו"ר הדירקטוריון, ומצר על הצעתו של היו"ר למנכ"ל להגיע להסכמה על מועד סיום כהונה מיוזמתו, מבלי שהוחלט על כך על ידי מליאת הדירקטוריון. פעולה שבין השאר היתה יכולה להביא לתוצאות בלתי רצויות", הודיע היו"ר נוה כי לא ימשיך בכהונתו עד סוף השנה.

מרגליות שימשה דירקטורית בחברה מ-2016, ואף מכהנת כחברת ועדת השקעות נוסטרו של כלל ביטוח, כחברת ועדת אישור דוחות כספיים וכחברת ועדת ניהול סיכונים וטכנולוגיות מידע. עוד היא מכהנת כדירקטורית בלתי תלויה במפעלים פטרוכימיים בישראל. היא חברה באגודת האקטוארים בישראל, בה היא מנהלת בימים אלה את ועדת הקורונה ומוסמכת גם לניהול סיכונים תאגידי מטעם האגודה הבינלאומית לניהול סיכונים Global CERA. היא בעלת תואר ראשון בכלכלה ותקשורת ותואר מוסמך במנהל עסקים, התמחות במימון ומערכות מידע – שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

בבעלות מרגליות משרד ייעוץ אקטוארי עצמאי המעניק שירותי יעוץ לבתי השקעות, גופים מוסדיים וממשלתיים הנוגעים לתמחור מוצרים, שווי הוגן, שערוך נכסים לא סחירים וניתוח הסיכונים הטמונים במגוון מוצרים פיננסיים. היא משמשת גם כמנכ"ל גליל מור מוצרים פיננסים.

האסיפה הכללית של בעלי המניות בכלל ביטוח תתכנס בהמשך השנה, ובה יידון נושא בחירת היו"ר הקבוע. עדיין לא ברור אם יהיה יו"ר אחד, או שניים – אחד להחזקות והשני לכלל ביטוח. זאת לאור העובדה, שהממונה הוציא הנחיה גם לכלל וגם למגדל, כי הוא דורש הפרדה בדירקטוריונים בין חברות הביטוח לבין חברות האחזקה שלהן. בין החברות לממונה מתקיים מו"מ בנושא.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email