התייחסות הרשות הבריטית להתנהלות פיננסית (FCA) לאתרי השוואת מחירים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הרשות הבריטית להתנהלות פיננסית (FCA) פירסמה ביולי ממצאי סקירה שנערכה על אתרי האינטרנט להשוואת המחירים בתחום הביטוח הכללי, בדגש על כלי רכב פרטי, ביטוחי דירות, בתים וביטוח נסיעות.

ה-FCA מבקש להבטיח שהפעילות של אתרי האינטרנט לא באה על חשבון האינטרסים של הצרכנים, במיוחד בכל קשור לשקיפות ולהגינות. הסקירה מצאה כי באופן כללי אתרי השוואות מחירים לא מהווים ספק מידע ברור ועקבי על מוצר לצרכנים כדי לעזור להם לקבל החלטות מושכלות, ולמעשה הם הגדילו את הסיכון של צרכנים המתמקדים אך ורק במחיר המוצרים, מבלי להבין תכונות מוצר חיוניות כמו כיסוי הפוליסה ומונחים.

הרשות אף מצאה כי לצרכנים תפישות מוטעות לגבי השירותים הניתנים להם לאחר הרכישה. לדוגמה, הצרכנים חשבו כי הם מקבלים ייעוץ או הכוונה באמצעות אתרי האינטרנט, או שהם האמינו שההצעה או המוצר הותאמו לצורכיהם האישיים.

הרשות גם הגיעה למסקנה כי חלק מהאתרים לא עמד באופן מלא בחובות רגולטוריות, כפי שנקבע בהנחיית FSA 2011: "להעריך את ההתאמה ללקוח". אגודת הברוקרים הבריטים לביטוח BIBA ואיגוד לשכות הביטוח באירופה BIPAR מקבלים בברכה את הסקירה של FCA, שהביאה למשיכת תשומת הלב של הרגולטור בנושא אתרי השוואה. במניפסט 2014 הדגישה BIBA נושאים שבהם צריכים לטפל, כמו האופן שבו מוצג מידע לצרכנים ולא התמקדות במחיר הכותרת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email