התעשייה האווירית – הראשונה מבין הוועדים הגדולים שתחתום על ביטוח סיעודי חדש לעובדים

יו"ר ועד עובדי התעשיה האווירית: "הצלחנו להגיע להסכם המשופר והמיטבי ביותר בנושא הביטוח הסיעודי שיכלול הנחה מיוחדת לעובדי וגמלאי החברה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ועד העובדים של התעשייה האווירית (כ־49 אלף עובדים) נמצא על סף חתימה עם הראל ביטוח, על ביטוח סיעודי חדש לעובדי החברה. זהו הוועד הראשון מבין הוועדים הגדולים שיחתום על ביטוח סיעודי לעובדיו, מאחר שב־31 בדצמבר יפוג תוקפם של כל הביטוחים הסיעודיים במתכונת הישנה. עם זאת, מדובר בפוליסות פרטיות ולא בביטוח קבוצתי, בשל התנגדות הוועד לתנאי המודל החדש של הממונה דורית סלינגר, המאפשר העלאה משמעותית של הפרמיה לאחר 5 שנים.

כפי שפורסם בשבוע שעבר ב"ביטוח ופיננסים", אין עדיין גוף גדול שחתם על פוליסה במתכונת החדשה, משום שההתנגדות שהם מגלים למודל החדש, וזאת למרות שבתוך שבוע ייפלטו מאות אלפי מבוטחים בביטוחי סיעוד קולקטיביים מהפוליסות הקיימות, ללא פיתרון הולם, לדעתם. רובם דוחים גם את האלטרנטיבה שהציעה הממונה סלינגר, צירוף לביטוח הסיעודי של קופות החולים, המקנה כיסוי מופחת למבוטחים שמצטרפים בגיל מבוגר (מעל גיל 49), אך ללא חיתום רפואי לבני 60 ומעלה.

התעשייה האווירית. הראשונה מבין הוועדים הגדולים

במכתב ששלח לעובדי החברה אהוד נוף, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית הוא הודיע כי "הצלחנו להגיע להסכם המשופר והמיטבי ביותר בנושא הביטוח הסיעודי בתנאים הנוכחיים". לדברי נוף, "ההסכם יכלול הנחה מיוחדת בדמי הביטוח הסיעודי לעובדי וגמלאי התעשייה האווירית לכל החיים".

על פי ההסכם שייחתם בין הראל לוועד עובדי התעשייה האווירית, מבוטחים עד גיל 64 ייהנו מהנחה של 25% ממחירי פוליסות ביטוח סיעודי פרטיות לכל החיים, ועובדים וגמלאים בני 65 ומעלה יזכו להנחה של 30% ממחיר השוק, גם כן לכל החיים, כאשר הכיסויים הם ל־3 שנים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email