התקדמות בתוכנית להסבת עולים לסוכני ביטוח

הלשכה נבחרה לבצע מול משרד הקליטה את המהלך שיוביל להסבתם של עשרות עולים מרחבי העולם לסוכני ביטוח. רוזנפלד: "רוב העולים אינם מודעים לאפשרות הסבת המקצוע"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

התקדמות ביוזמת הלשכה לשיתוף פעולה עם משרד העלייה והקליטה להסבת עולים מרחבי העולם לסוכני ביטוח. ביום רביעי שעבר קיימה ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות בכנסת דיון בעקבות הצעה של לשכת סוכני ביטוח לשלב את העולים בתחום הביטוח.

במכתב לח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני), חברת הוועדה שיזמה את הדיון, כתב נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד: "בעקבות פעילות של סו"ב אניה לוין יו"ר סניף חיפה בלשכת סוכני ביטוח, הריני מתכבד לפנות אל כבודה בבקשה לקיים פגישה בנושא סיוע בשילוב עולים חדשים ברכישת מקצוע הביטוח ושילובם כסוכני ביטוח בישראל. מטרת הפגישה הינה לבחון אפשרות לקדם בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה סל של הקלות לעולם החדשים הצעירים, בכדי שיהיה בידם להשיג רישיון של סוכן ביטוח. כך למשל נודע, כי עולים חדשים מקבלים מענק ללימודים ויכולים ללמוד ביטוח על חשבון משרד העלייה והקליטה, אולם דבר זה לא פורסם בשום אמצעי של משרד הקליטה והעליה ועולים חדשים רבים אינם מודעים לאפשרות זו. יתרה מכך, עולים חדשים רבים, בפרט מברית המועצות לשעבר, מגיעים לארץ עם תואר ראשון בכלכלה, ראיית חשבון, בנקאות ועוד. תארים אשר הינם רלוונטיים למקצוע הביטוח ואשר יכולים לאפשר להם לקבל פטורים מחלק ממבחני היסוד לקורס לימודי הביטוח, אולם גם במקרה דנא, רוב העולים החדשים אינם מודעים לזכות זו ולא ידועים איך ואם ניתן לקבל את הפטור ובאלו מקצועות".

בישיבה בראשה עמד חבר הכנסת אברהם נגוסה, ובהשתתפות חברי הוועדה: ח"כ יואל רזבוזוב, ח"כ סבטלובה, ח"כ טלי פלוסקוב, ייצגו את הלשכה – סו"ב לוין – יו"ר סניף חיפה ויוזמת הרעיון, ורונן דניאלי – מנהל המכללה לפיננסים וביטוח. כמו כן, השתתפו בישיבה נציגי משרד האוצר והסוכנות היהודית.

בישיבה נדון נושא הנגשת לימודי ההכשרה למקצוע סוכן ביטוח לעולים חדשים, תוך מתן דגש למענק סל קליטה לעולים לטובת הלימודים, והטמעת נושא הפטורים לאקדמאיים.

לשכת סוכני הביטוח נבחרה פה אחד להוביל את המהלך מול משרד הקליטה מתוך הבנה כי הלשכה הינה הגוף המוביל בארץ הן בהכשרת סוכני ביטוח, והן בליווי המקצועי הניתן לסוכנים עם קבלת הרישיון, ובמהלך הקריירה. חברי הכנסת הודו על יוזמת הלשכה, וברכו על המהלך.

ח"כ נגוסה אמר: "מהדברים שנאמרו במהלך הדיון נוכחתי לדעת שחברות הביטוח משוועות לעובדים ממגזר העולים החדשים בתחום הביטוח. כמו כן קיימת גם בעיית המודעות של העולים החדשים ברכישת מקצועות הביטוח. ביקשתי מנציג משרד הקליטה להגביר את מאמצם בהנגשת המידע לעולים המעוניינים להשתלב בשוק הביטוח. סוכם שמשרדי הממשלה ולשכת סוכני הביטוח יחד עם ארגוני העולים ישלבו כוחות על מנת לסייע לשלב את העולים בתחום התעסוקה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email