התקיפות מתגברות: זה הזמן לרכוש ביטוח סייבר

אירוע הסייבר שחוותה סו"ב אלינור כבירי רק ממחיש את חשיבות הליווי המקצועי במהלך אירוע שכזה. מנכ"ל ליסו"ב: "אני קורא לחברי הלשכה לרכוש את ביטוח הסייבר שלנו הייחודי שלנו עם איילון"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב אלינור כבירי, מנכ"לית יוסי כבירי סוכנות ביטוח, כתבה מכתב תודה לחברת איילון ולעורכי הדין שליוו אותה באירוע סייבר שחוותה.

"ביום שישי בצהריים קיבלתי טלפון ממערך הסייבר הלאומי שמודיע לי על פעילות חשודה בשרת. דהרתי למשרד על מנת לכבות את השרת. ומאותה השיחה – לחץ אימים, פתיחת חמ"ל ותפילה שלא תגיע דרישת כופר.

אריאל ארז | צילום: אייל גליה

"פניתי לליסו"ב, שם הפנו אותי למוקד הסייבר שעובד עם איילון. במוקד ענה לי מומחה הסייבר מנשה, והעברתי לו את כל הפרטים במטרה ליידע בלבד על האירוע, למקרה ונצטרך להפעיל את הביטוח… אחרי כמה שעות התקשר אליי יחד עם עו"ד לורי שחר, להתחיל לתפעל את האירוע. אחרי כמה דקות של שיחה הבנתי שהם המלאכים שנשלחו לשמור עליי ועל העסק המשפחתי.

"אותה שיחה איתי הייתה כבר אחרי שהם חקרו את חברת התמיכה הטכנית ושוחחו עם חברת סייבר שאולי תוכל לעזור. מאותו רגע הם ליוו אותי בכל אותם שבועות קשים ומטרידים החל מתחקור והבנת האירוע, בחירת ובחינת אנשי המקצוע, בדיקת הצעות המחיר, ניהול אותם אנשים ודרישה לעדכונים שוטפים, הצעת פתרונות חכמים מקצועיים ויצירתיים. וכל זאת תוך זמינות מרבית ותחושה שאני הלקוחה היחידה. הרגשתי שעזרתם מכל הלב.

"אני כותבת לכם מכתב זה בכדי להדגיש את עוצמת החשיבות באותו ליווי. העזרה בניהול המשבר חשובה לא פחות מגבול האחריות לצד א' וצד ג', שבזכותכם לא היינו צריכים לממש. המקצועיות שלהם חסכה לנו כל כך הרבה כסף, סבל והשלכות שאני אפילו לא רוצה לחשוב עליהן".

"מוזלים במיוחד"

סו"ב אריאל ארז, מנכ"ל ליסו"ב סוכנות הביטוח של הלשכה, אומר שנצפית התגברות של אירועי סייבר: "לכן אני קורא לחברי הלשכה לרכוש את כיסוי הסייבר במסגרת פוליסת האחריות; המחירים מסובסדים והמוצר ייחודי וטוב".

לדבריו, הפרמיה נגזרת ממחזור ההעסקים של הסוכן: עד מיליון שקל בשנה – היא תעלה 275 שקל לשנה עם כיסוי של 100 אלף שקל (לעומת 700 שקל בענף ביטוח זה); עד 4 מיליון שקל במחזור – פרמיה של 675 שקל, וכיסוי של עד 250 אלף שקל; עד 10 מיליון שקל במחזור – פרמיה שנתית בסך 900 שקל עם גבול אחריות של עד 500 אלף שקל. ההשתתפות העצמית מסתכמת ב-4,000 שקל. "אלה מחירים מוזלים במיוחד", מדגיש ארז.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email