"התשובה להאשמות חסרות השחר של המפקחת היא מקצוענות הסוכנים"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כ-100 סוכנות וסוכני ביטוח הגיעו השבוע ליום עיון לחברי MDRT ישראל שנערך במלון דן תל אביב. יום העיון כלל תכנים מקצועיים, בהם תקנות חדשות במס הכנסה, שעליהן הרצה רו"ח יעקב כהן, לשעבר מנהל קופות הגמל ברשות המסים; הרצאה של נציג מגדל על הגיל השלישי; ניהול מידע כמנוף לצמיחה, בהרצאתה של סמנכ"לית שירות ומכירות בקבוצת דן אנד ברדסטריט סיגל מאור; ומידע על הפוליסה הפיננסית מפי נציג הראל חברה לביטוח.

היום נחתם בהרצאתו של הטניסאי הבינלאומי לשעבר אנדי רם, שסיפר על מצוינות אישית וכלים לתקשורת בינאישית והחדיר מוטיבציה בסוכנים, ובארוחת צהריים במלון. לדברי יו"ר MDRT יוסי מנור, "התשובה לכל אותן האשמות חסרות השחר של המפקחת על הביטוח היא המקצוענות שלנו כסוכנים, ויום העיון נתן ביטוי לידע, ללמידה ולרצון של הסוכנים לעשות את הטוב ביותר עבור הלקוחות ולהתמקצע עבורם. היה יום עיון מקצועי מעולה, ברמה הגבוהה ביותר שאפשר לקבל ובהשתתפות מיטב המרצים מחברות הביטוח ומרצים חיצוניים. ניתן להרגיש את הרצון של כולם להיות טובים ומצליחים יותר מבחינה מקצועית".

מנור מציין כי הביקורת הכי חריפה ביום העיון כוונה כלפי המפקחת על הביטוח על שטף החוזרים הבלתי פוסק שהיא מנפיקה. "אין אח ורע בכל מדינה בעולם לתופעה הזו. בדקתי זאת מול עמיתיי ב-MDRT ברחבי עולם ואין דבר כזה בשום מקום. שטף החוזרים מוביל לרמה התנהלות בולשביקית והטלת רפש על סוכני הביטוח ללא אסמכתא. אנחנו מגנים זאת בכל תוקף".

אחד התכנים המרכזיים של יום העיון, לדברי מנור, קלע למגזין MDRT האחרון שיצא זה עתה ומדבר על נושא הפרישה. "היו שני תכנים מרכזיים: הגיל השלישי והכנה לפרישה ופוליסות פיננסיות – כיום הכספים שנמצאים בבנקים נושאים תשואה שלילית ואנשים לא מודעים לכך. לעומת זאת, תוכניות חיסכון בחברות ביטוח נושאות תשואות מעולות. השוק צריך לעבור לחיסכון באמצעות פוליסות פיננסיות. פרט לכך, דובר על תיקוני חקיקות מס שמשפיעים על עבודת הסוכן בעיקר בקצבה מוכרת, פנסיה פטורה ממס, ונשיא הלשכה אריה אברמוביץ סקר את ההתנהלות הלשכה מול משרד המפקחת, בעיקר בהיבט של חוזר העמילות".

מנור מציין כי ליום העיון הוזמנו סוכנים צעירים חברי לשכה שעדיין לא הצטרפו ל-MDRT להשתתף, "כדי שיחוו את החוויה ויבינו את הערך המוסף שיש בשייכות ל-MDRT. חלקם כבר עונים על הקריטריונים ואנחנו מקווים שבהמשך הם גם יצטרפו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email