ועדות הלשכה מציגות: ההישגים הבולטים של השנתיים האחרונות

ביקשנו מיושבי ראש הוועדות לערוך סיכום מיוחד למחצית הקדנציה; חלק ה’
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המכללה לפיננסים וביטוח
יו”ר המכללה, סו”ב חוה פרידמן וינרב, מסכמת:

הפעילות במכללה מתבצעת בכל שעות היום והערב; הנגשנו את המכללה לכלל הסוכנים וערכנו קורסים ארוכי טווח, כמו גישור, דירקטורים, פיננסים, גביית שכר טרחה, מחשבים, מיסוי, רפרנטים, העברה בין דורית, ניתוח תיק פנסיוני בשיתוף עם הוועדה הפיננסית, ועוד.

קיימנו השתלמויות של 3־5 מפגשים שבועיים, כמו אקסל, בריאות וסיעוד בשיתוף עם ועדת הבריאות. ערכנו השתלמויות רבות בנות יום אחד בהן הסוכנים קיבלו כלים מקצועיים לעבודה השוטפת היום יומית, העשרנו את הידע המקצועי של סוכנים רבים והעמקנו את הידע בנושאים רגולטוריים.

חוה פרידמן. צילום: דיקלה הוסטיג

חנכנו בתחילת הקדנציה )לאחר עבודה מבורכת בקדנציה הקודמת( את סניף המכללה בחיפה. מרחיבים את הפעילות בסניף ירושלים, תוך כוונה להגיע גם להרחבת פעילות בבאר שבע והדרום. ערכנו סדנה קצרה להעברת מסרים בעידן של הפרעות קשב וריכוז, ובחודשים הקרובים אנו מתכוונים לפתוח קורס רחב וארוך יותר בנושא זה. ערכנו יום השתלמות עם נשיא לשכת יועצי המס שחידש לנו רבות בנושא מיסוי, ביטוח לאומי וכד’.

הרחבנו את שיתוף הפעולה עם שרות התעסוקה וקיימנו קורס לרפרנטיות ששולבו בסוכנויות ביטוח. בכוונתנו להכשיר עובדים נוספים למשרד הסוכן ונרחיב הפעילות בסניפים ובמחוזות. בכוונתינו לפנות ליועצי הלשכה, כ־50 במספר, שיתנו הרצאות וישתפו אותנו בתחומי עבודתם – כדי שנוכל להיוועץ בהם בעת הצורך.

ומה בעתיד? שיתוף הפעולה עם BDO הורחב, מה שיאפשר לשים דגש חזק ורחב יותר לטובת חברי הלשכה, ערך מוסף מקצועי ותדמיתי. השאיפה שלנו שכל סוכן חבר לשכה יגיע לפחות ל־4־5 השתלמויות בשנה במקצועות בהם הוא עוסק ולהרחיב ולהעמיק את הידע בכל ענפי הביטוח. עקב השינויים שחלים בימים אלו בפעילות המחודשת של המכללה נשקוד על כתיבת נהלים מחודשים וברורים.

בימים הקרובים אנו עורכים מספר השתלמויות, בין היתר, יום השתלמות בנושאי נזקי טבע שפקדו אותנו, המילים באותיות הקטנות של הפוליסה – ואיך אנחנו סוכני הביטוח נרחיב ונגדיל את האותיות הקטנות. נקיים קורסים ארוכי טווח בנושאים בהם נגענו בעבר, כמו גישור, דירקטורים, השתלמויות מתקדמות בנושאי בריאות ופיננסים, משכנתאות, והיבטי מס. נארח את ראשי האוצר ומקבלי ההחלטות, את מנהלי חברות הביטוח, את ראשי האגפים של חברות הביטוח (כפי שקיימנו בנושאי הבריאות) ונשתף אותם בחיי היום יום של הסוכן ובלבטיו.

זו הזדמנות לומר תודה ענקית לרונן דניאל על הפעילות המבורכת והמסורה במכללה, ללדבי שתמשיך איתנו בדרכנו המחודשת, ולחבריי בוועד המנהל – ניר קסלמן סגן היו”ר, אורן נמרוד, עמיעד קפלן, אורנה יחזקאל, דורון רוזנבלום, דודו שושן, שוש סלהוב, עופר צינורי, מוטי בקר, אריה מדורסקי, גיל ורדי, ונורית המלווה במסירות את ישיבותינו.

ועדת הטכנולוגיה
יו”ר הוועדה, סו”ב עמוס גואטה, מסכם:

כמי שהתנדב במשך שנים בתחום הטכנולוגי במסגרת הלשכה, קיבלתי בתחושת שליחות את ראשות ועדת הטכנולוגיה. לוועדה הצטרפו סוכנים חברי לשכה עם ידע טכנולוגי ועם רצון רב לתרום ללשכה ויחד גיבשנו תוכניות לקידום צרכי הסוכן הטכנולוגי.

הקמנו מספר צוותים כדי לטפל בין השאר בנושאים הבאים – פעילות מול מחלקות הפיתוח הטכנולוגי בחברות הביטוח ובמסלקה – איתור אפליקציות ותוכנות שיעשירו את סל המוצרים לייעול עבודת סוכן הביטוח, זאת במטרה לגוון ולקדם תחרות בשוק מוצרי התוכנה עבור סוכני הביטוח.

סו"ב גואטה | צילום: באדיבות המצולם

במהלך השנתיים פעלנו במספר רב של נושאים מפאת קוצר היריעה אציין רק אחדים מהם: כשהתחלנו את פעילות הוועדה לפני כשנתיים סוכנים רבים עדיין עבדו עם חשבוניות הנייר הוותיקות שאותם הזמינו מבתי הדפוס. לכן, ראיתי לי למטרה להעביר את חברי הלשכה למודל המתקדם של חשבוניות און ליין. חיפשנו חברה עם מוצר שיהיו בו כל האפשרויות הטכנולוגיות המתקדמות כולל חתימה דיגיטלית ושיחד עם זאת תפעולו יהיה קל נוח ומהיר ושגם לא יעלה יקר מידי.

החיפושים הניבו פרי והצלחנו לאתר חברה עם מוצר שתאם לדרישות ולא פחות חשוב בעלות ללא תחרות. כלומר חינם לגמרי ללא מגבלת זמן או כמות. מאז שהאפשרות הזאת עלתה לאוויר סוכנים רבים החליפו את חשבוניות הנייר בחשבוניות הדיגיטליות ואני שמח לעזור לכל מי שפונה אלי לעזרה וייעוץ בנושא הזה.

בהמשך התעוררה בעייה עם חברת ויזה שביטלה באופן חד צדדי את הסכם לסליקת אשראי שהיה לה עם הלשכה והיה צורך במציאת חברה מחליפה. החיפוש הניב שתי חברות כשאחת מהם היא חברת ישראכרט שהעניקה תנאים טובים לסוכנים שמבקשים לבצע סליקת אשראי. אחת מהמשימות החשובות של הוועדה הייתה לאתר תוכנות ואפליקציות בתחום הביטוח.

כדי לקדם ולייעל את עבודת הסוכן וגם כדי ליצור מגוון ותחרות. בין השאר חשפנו את חברת רואטו, ניהול לקוחות פנסיוני ופיננסי; קוואלה, מחולל השוואת תעריפי ביטוחי רכב; ליאו, מערכת צ’אט בוט לסוכן לשיפור ועזרה בניהול לקוחות משרד הסוכן, ועוד. יש לנו תוכניות רבות לשנתיים הבאות ואנו בטוחים שניישם גם אותם.

לסיכום, אני מבקש להודות לחברי הוועדה שעזרו ותרמו רבות מהידע שלהם ומזמנם: מוטי הרשקו, סגן יו”ר ועדת הטכנולוגיה, אורן סטשובר, אייל שוורץ, אלון גלסנר, גיל אנגלמן, דוד קלמנוביץ, יונתן לוייב, יצחק חסידים, ירום יצחק, סטס ציבליחובסקי, סמי אביחזר, עופר צינורי. תודה מיוחדת ליוסי אנגלמן, סגן נשיא הלשכה; שי בלייך, מנהל מערכות מידע של הלשכה ויועץ הוועדה, ומזכירת הוועדה הנפלאה נורית סימן טוב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email