ועדות הלשכה מציגות: ההישגים הבולטים של השנתיים האחרונות

ביקשנו מיושבי ראש הוועדות לערוך סיכום מיוחד למחצית הקדנציה; חלק ב
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

ועדת פיננסים

סו"ב אודי אביטל, יו"ר הוועדה, מסכם:
אנו במחצית וידינו עוד נטויה. אז מה קרה בשנתיים החולפות?
היעדים היו מורכבים:
1. לימודי הפיננסים בתוך עולם משתנה
2. יצירת מקורות פרנסה אלטרנטיביים למול העולם הקונבנציונלי
3. דו שיח עם היצרנים

ההישגים:
1. הצלחנו לשנות את השיח הציבורי הן של היצרנים והן של הסוכנים והתוצאות במכירות הפיננסים גדלו ללא הכר במיוחד השנת 2019.
2. לימודים – הצבנו יעד של 600 תלמידי פיננסים בנושאי פרישה, מיסוי, העברה בן דורית, משכנתאות, ניתוח תיק פנסיוני, מנטור משפחתי ועוד.
3. כמות הצעירים המגיעים לכנסי הפיננסים היא הגדולה ביותר בלשכה וכשאני רואה זאת אני גאה ורואה בכך זכות גדולה.
4. מקורות פרנסה – יצרנו הסכמים עם יצרנים מהשורה הראשונה. הוספנו על טריא את וליו, בלנדר וולסטון, אינהאוס, בי.טי.בי, פיורד ועוד.
5. עמלנו אל מול היצרנים על נושא השקיפות ושיפור השירות.

לסיום, 2020 הולכת להיות פריצת דרך. הוועדה עמלה על תוכנית עבודה בנושא הפרקטיקה של הפיננסים. יהיה מהנה, מפתיע ופורה.

סו"ב אודי אביטל | צילום: באדיבות המצולם

הוועדה להעצמה נשית

סו"ב מיכל וינצר יו"ר הוועדה, מסכמת:
כפי שענף הביטוח עבר שנה מרתקת, גם הוועדה להעצמה נשית היוותה חלק מהתחלות מרגשות, מעניינות ומיוחדות עבורנו הנשים, כחלק מקידום מעמד הנשים בעולם הביטוח. פתאום, כשאני מסכמת מה שעשינו כולנו יחד, אני מרגישה גאווה.

הישגים:
1. קיימנו שני כנסים עוצמתיים ומוצלחים. הצלחנו לעורר עניין רב בקרב ציבור רחב של אנשי חוק, נשות עסקים ובחברות הביטוח השונות.
2. התחלנו בפרויקט מעגלי נשים "סוכנות בסלון" – מיזם לטובת נטוורקינג ותמיכה מקצועית עבור סוכנות הביטוח, ותיקות וצעירות כאחת.
3. התקיים מפגש ראשון בנושא "כשטכנולוגיה ועוצמה נשית נפגשים", במהלכו קיבלנו כלים פרקטיים לעבודה. לטעמי, היה זה מפגש מעשיר, מוצלח ומלמד ואני מקווה שבשנת 2020 נרחיב את המיזם בכל הארץ.
4. הוקם פורום לקידום נשים בענף הביטוח בישראל בשיתוף איילון חברה לביטוח ולשכת סוכני ביטוח.
5. במסגרת הפורום יזמנו קורס מקצועי בסימן 'נשים בקדמה', קורס ייחודי שבמסגרתו הסוכנות תקבלנה כלים מקצועיים למינוף העסק, לפיתוח כישורי ניהול משא ומתן, קידום דיגיטלי ועוד.

ראוי להודות ליעל פאר סגל, סמנכ"לית ומנהלת אגף שיווק ותקשורת בחברת איילון, שהיתה שותפה מלאה לבניית הקורס.
ובנימה אישית, כולנו צריכות לקחת על עצמנו להעצים את הלשכה ולצרף עוד ועוד סוכנות ביטוח כחברות בלשכה להצטרף, להשתלב ולתרום בכל ועדות הלשכה. הייתי רוצה לראות יותר נשים בתפקידים שונים בלשכה ואני קוראת לסוכנות להצטרף לעשייה. אני רוצה להודות לנשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד ולמנכ"ל הלשכה היוצא רענן שמחי על התמיכה הנכונות לסייע ועל הפירגון לאורך כל התקופה; לאריק יוגב מנכ"ל איילון שרואה בנו שותפות אמיתיות ושמבין כוח נשי מה הוא; ולאלו
שבלעדיהן כל זה לא היה קורה – חברות הוועדה המקסימות שלי ג'ני פישר, דינה אוביצקי, ז'קלין בורוב, חמדה נג'רי מנדלאוי, יולן סויסה, יפית תמיר, מירב ג'והן, מרי מזרחי, רויטל כהן, שוש כהן גנון, תקוה גרפי ומזכירתנו נורית סימן טוב.

וינצר | צילום: באדיבות המצולמת

ועדת הכספים

סו"ב סמי זילכה, יו״ר הוועדה, מסכם:
תפקידה העיקרי של הוועדה לבדוק את כל המתרחש בכספי לשכת סוכני ביטוח ובליסוב, החברה הכלכלית וסוכנות הביטוח, מתוך כוונה לוודא שהפעילות מתבצעת בהתאם להנחיות שנקבעו בתקציב שאושר בידי הוועד המנהל. "אנחנו בודקים תקציב מול ביצוע", אומר זילכה.

זה המקום להזכיר, ולהוקיר תודה גדולה לחברי הוועדה היקרים והמסורים שעושים את תפקידם נאמנה במהלך השנים האחרונות וזאת על מנת לעמוד במטרותיה העיקריות של ועדת הכספים, סוכני הביטוח דורון רוזנבלום, סגן יו"ר; אורי
מיכאלי, רועי יוכל, שלמה אדמוני, יעקב בוטנרו, עמנואל רובינשטיין ואלינור כבירי.

מטרותיה העיקריות של ועדת הכספים על פיהן פעלנו בשנתיים האחרונות:
מעקב וביצוע טיפולים ופעילויות שוטפות הדורשים בדיקה, אישורים וחתימות, בדיקת חוזי ספקים של הלשכה, קשר ישיר למנהלת החשבונות ורואה החשבון כולל בדיקת מאזני בוחן ומאזן כולל טרם אישורם, טיפול בכספי הלשכה כולל אפשרויות השקעה, בדיקת חוזי עובדי הלשכה והתאמתו לתשלומים בפועל, הצעות ייעול וחסכון על מנת לגרום להגדלת עודפי הכספים בלשכה כולל מקסום חסויות המתקבלות מחברות ביטוח/בתי השקעות.

בנוסף, כחלק ממטרותיה העיקריות, הוועדה מקיימת ישיבות אחת לחודשיים. בישיבה נוכח באופן קבוע רו"ח מוטי גולינסקי מבקר הפנים של הלשכה. "כיו"ר הוועדה אני מקיים קשר ישיר עם מנכ"ל הלשכה מוטי ארבל, ועם נורית סימן טוב מזכירת הוועדות לצורך בדיקה, אישורים וחתימות", מספר זילכה.

"בנוסף, הוועדה נעזרת במנהלת הכספים רחל שרעבי, ברו"ח אורי הולצמן, שהם מבצעי ביקורת הספרים לצורך הגשת המאזן לרשויות".

לקראת השנה החדשה – הוועדה תפעל להגדיל את תקציב 2020 ולהציג במקביל הצעות ייעול על מנת לגרום להגדלת עודפי הכספים בלשכה.

זילכה
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email