ועדת הבריאות לסלינגר: מדוע מחריגים את נפגעי הטרור מניתוחים המכוסים בפוליסת הבריאות?

יואל זיו, יו"ר הוועדה לביטוח בריאות וסיעוד בלשכת סוכני ביטוח, נפגש עם נציגי אגף הפיקוח והביע את התנגדותו להחרגות עליהן החליטה: “הבקשות שלנו מהפיקוח הן לטובת המבוטחים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יואל זיו, יו"ר הוועדה לביטוח בריאות וסיעוד בלשכת סוכני ביטוח, נפגש עם נציגי אגף הפיקוח והביע את התנגדותו להחרגות עליהן החליטה: ”הבקשות שלנו מהפיקוח הן לטובת המבוטחים"

יואל זיו, יו"ר הוועדה לביטוח בריאות וסיעוד בלשכת סוכני ביטוח, יוצא נגד החלטת המפקחת, דורית סלינגר, לפיה פעילות טרור תוחרג מטיפולים הניתנים במסגרת פוליסת הבריאות. לדברי זיו, ”מקרה ביטוח שארע עקב פעילות טרור או פעילות מלחמתית, יוחרג מפוליסת כיסוי הניתוחים שגיבשה המפקחת על הביטוח. דווקא היום, כשפעילות הטרור פוגעת בכל כך הרבה ישראלים, אין מקום להחרגה כזאת“. נציגי הוועדה בראשות זיו נפגשו אתמול עם אנשי אגף שוק ההון, ודנו בנושא החריגים מכיסוי הפוליסה, על פי התקנות שפרסמה סלינגר. בפגישה העלו חברי ועדת הבריאות התנגדות להחרגת נושאים נוספים מהכיסוי הביטוחי כמו טיפולי פוריות וכן התנגדו לקריטריון להשמנת יתר של 36 BMI: ”ביקשנו להוריד את סף הכיסוי הביטוחי בהשמנת יתר ל־BMI 30, כפי שהשמנת היתר מוגדרת כיום ברפואה,“ אמר זיו.

יואל זיו מוקטן 22
                                                                                                                                                              יואל זיו

עוד ציין זיו, כי נציגי הפיקוח לא דחו על הסף את דרישות הלשכה והם יועברו לבדיקה: ”כבר קיבלו דרישה אחרת שלנו, בעקבותיה נכנס לפוליסה כיסוי במחלות בהן נדרש ניתוח מניעתי, כגון ניתוח לכריתת שד", הדגיש זיו. ”הבקשות שלנו מהפיקוח הן לטובת המבוטחים, וזהו לאו דווקא האינטרס של חברות הביטוח“, סיכם.

בפגישה העלו נציגי הוועדה גם את נושא הביקורת על חברות הביטוח שאמורות, על פי חוזר המפקחת, לחזור למבוטחים שקנו מהן ביטוח תאונות אישיות מתחילת 2014, באמצעות מוקדנים: ”אנו מברכים על צעדי המפקחת בנושא זה, ומבקשים שתגביר את הביקורת על מכירת פוליסות באמצעות מוקדנים של חברות הביטוח“.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email