ועדת ההיתרים אישרה לאלעד אלקובי תקופת צינון של 6 חודשים

אלקובי שימש בעבר כראש ענף במחלקת פיקוח על גופים מוסדיים במשרד האוצר. הוא יחל בתפקידו כמנהל ביטוחי פרט באיילון ב-1 במרץ 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ועדת ההיתרים לפי חוק שירות הציבור קבעה לרו"ח אלעד אלקובי תקופת צינון של 6 חודשים מיום פרישתו משירות המדינה ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בסוף חודש אוגוסט.

בעקבות ההחלטה יוכל אלקובי להתחיל בעבודתו בחברת איילון ב-1 במרץ 2021 כמנהל מחלקת ביטוחי הפרט וכסגן מנהלת אגף הביטוח הכללי.

על המינוי של אלקובי הודיעה איילון בספטמבר האחרון, רק כחודש לאחר שפרש מתפקידו כמנהל מחלקת ביטוח רכוש ברשות שוק ההון. בהודעת איילון נמסר אז כי תאריך כניסתו לתפקיד ייקבע על ידי ועדת ההיתרים.

קביעת ועדת ההיתרים – משרתו נמנית על דרג הביניים ולא על הדרג הבכיר. צילום: shutterstock

אלקובי (38, נשוי +4) שכיהן כ-9 שנים ברשות שוק ההון ובמשרד האוצר, שימש בעבר גם כראש ענף במחלקת פיקוח על גופים מוסדיים במשרד האוצר, וכמרצה מן החוץ בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה – מכון לב. הוא מחזיק בתואר ראשון בהצטיינות בחשבונאות ומערכות מידע ממכון לב ובתואר שני בהצטיינות במשפטים מאוניברסיטת בר אילן. 

יחסי מפקח-מפוקח

ועדת ההיתרים, בראשות השופט משה יועד-הכהן, קבעה לאלקובי תקופת צינון של 6 חודשים מיום פרישתו משירות המדינה לפי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה, זאת מאחר שמשרתו נמנית על דרג הביניים בשירות המדינה.

בהחלטת הוועדה נאמר, כי אומנם אלקובי מילא תפקיד בכיר ברשות, שהיא הרגולטור המפקח על עבודתה של איילון ושררו ביניהם יחסי מפקח-מפוקח, אולם אלקובי לא עמד בצמרת המנגנון, והיה כפוף בהחלטותיו לסגן הממונה ולממונה עצמו.

עוד נאמר בהחלטת הוועדה, כי ממשקי העבודה שהיו לאלקובי במסגרת תפקידו מול איילון לא חרגו משגרת העבודה של הרשות מול חברות הביטוח, ולא נמצא כי הייתה לו השפעה ייחודית או חריגה על החברה, לעומת טיפולו בחברות אחרות מסוגה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email