"ועדת הטכנולוגיה היא הוועדה המרכזית בלשכת סוכני ביטוח"

ראיון עם סו"ב עמוס גואטה, יו"ר הוועדה, שמספר על התוכנית השאפתנית להקמת אתר אישי לכל סוכן בלשכה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב עמוס גואטה הוותיק מוכר בקרב סוכני הלשכה כ"פריק" של טכנולוגיה והיה זה אך טבעי שהוא יעמוד בראש ועדת הטכנולוגיה אותה הוא רואה כ"הוועדה המרכזית בלשכת סוכני ביטוח", לדבריו.

המשיכה של גואטה לעולם הטכנולוגיה החלה בילדותו. הוא מספר כי "מאז שאני זוכר את עצמי נמשכתי לתחום המדע והטכנולוגיה וקראתי בשקיקה את סיפורי ההמצאות של תומס אדיסון, האחים רייט ואחרים. לראשונה התוודעתי בצורה ישירה לעולם המחשבים באמצעות חדווה אשתי, שעבדה כמתכנתת בחברת מחשבים בינלאומית בעידן של מחשבי המיינפריים הענקיים שאכלסו חדרים שלמים. לאחר מכן ליוויתי את המהפכה הטכנולוגית של עידן המחשב האישי בכל גלגוליו ותהפוכותיו עד לימינו אלה.

"במסגרת לשכת הסוכנים הקמתי את אתרי הפייסבוק והיוטיוב הראשונים של הלשכה וקבוצות פייסבוק ווואטספ עבור הסוכנים, עוד בטרם היה הדבר נפוץ כפי שהוא כיום.

"כמו כן במסגרת תרומה לקהילה הקמתי את אתר האינטרנט של עמותת 'גיבורים קטנים' לילדים מיוחדים ואני אחראי על תפעולו השוטף.

"בקדנציה הקודמת הייתי חבר בוועדה שמנתה את רענן שמחי, רונן דניאלי, שי בלייך ושי שמש, שעמלה על הקמתם של אתרי אינטרנט חדשים עבור לשכת סוכני ביטוח והמכללה לפיננסים וביטוח, אתרים שהם ללא ספק מקור של גאווה לחברי הלשכה".

מהי מטרת הוועדה בראשותך?
"מטרת ועדת הטכנולוגיה לעזור לסוכנים באמצעות כלים דיגיטליים, מאחר שבעידן שבו אנו נמצאים אין תחום שאינו נדרש לנושא הטכנולוגי. יותר ויותר חברות ביטוח מפתחות כלים שנועדו לשווק ביטוחים ישירים ולכן אנחנו כוועדת הטכנולוגיה של לשכת סוכני ביטוח בוחנים ומקדמים כלים דיגיטליים שיעזרו לסוכנים להתמודד עם האתגרים החדשים".

אתר אישי לכל סוכן

ספר על פעילות ותוכניות הוועדה.
"היום אנו עמלים על החלפת תוכנת ה־CRM של הלשכה כדי להשלים את הצורך בעמידה בחזית הטכנולוגית. אני סבור שהבסיס הכי חשוב עבור סוכני הביטוח שמהווה את התשתית היציבה, זאת מערכת טובה לניהול הלקוחות, מה שמכונה – CRM מערכת שתדע להתממשק עם תוכנות אחרות בעולם הביטוח.

"בין שאר הפיתוחים היה לי חשוב לקדם במסגרת אתר הלשכה דף תדמית מעוצב וחינמי עבור חברי הלשכה ובימים אלה אנו עוסקים בשלב ב' של אותו רעיון הרחבת הדף לכיוון של אתר אישי לכל סוכן.

"בוועדת הטכנולוגיה חברים מגוון רחב של חברי לשכה שהחוט המקשר ביניהם הוא האהבה לטכנולוגיה והרצון לתרום לטובת חברי הלשכה. חלק מהחברים גם עוסק באופן אישי בפיתוחי תוכנה עבור ענף הביטוח.

"את סדרת ישיבות הוועדה הטכנולוגית התחלנו בסיעור מוחות חופשי של רעיונות, לאחר מכן גיבשנו את הרעיונות החשובים והעיקריים וכעת צוותים מחברי הוועדה עמלים על בחינה ומימוש של אותם רעיונות.

"אני שואף גם להכניס שחקנים נוספים לשוק תוכנות הביטוח גם כדי לגוון וגם כדי ליצור תחרות בריאה שתשפיע על גיוון המוצרים ותביא להוזלה בעלויות.

"ישנם נושאים שבהם נזדקק לשיתוף פעולה של חברות הביטוח כמו הטמעת טפסים דיגיטליים במערכות ההפקה לסוכן של פוליסות הביטוח, ואנחנו פועלים לשם כך".

ביג דאטה

לסיכום אומר גואטה: "מדברים רבות על הביג דאטה; איסוף הנתונים הדיגיטלי שאמור לתת תמונה רחבה על הלקוח הפוטנציאלי. לדעתי המידע ששוכן במוחו של סוכן הביטוח מעמיק ורחב הרבה יותר מכל חיטוט במרחבי הרשת ולכן רק שילוב של השניים – המידע שיש לסוכן והאיסוף הדיגיטלי – יכול לתת תמונה רחבה, מלאה ואמיתית".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email