"ועדת הרווחה תהיה הצומת של כל הוועדות בלשכה"

סו"ב מירה פרחי, יו"ר הוועדה מדברת בראיון על תוכניות הוועדה ומבהירה: "לא רק הטבות - ועדת הרווחה תהווה חתך מייצג של כל חברי הלשכה ותטפל במצוקות הסוכן הבודד"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב מירה פרחי, שמונתה לאחרונה ליו"ר ועדת הרווחה בלשכה, כבר מזמן יודעת במה תעסוק הוועדה בראשותה; היא תמיד פעלה בתחום באופן לא רשמי, שלחה תוכניות בנושא בעבר לראשי הלשכה, ועכשיו גם תוכל ליישם אותן.

בניגוד לקודמיה בתפקיד, פרחי רואה את תחום הרווחה בלשכת סוכני הביטוח ובענף בכלל, כאחד התחומים החשובים ביותר ומכוונת אותו לרמת הסוכן הבודד: "ועדת הרווחה צריכה להניף את דגל הפרט – טיפול אישי ואנושי בסוכן הנמצא במצוקה, בתחום המקצועי והאישי – בשני המישורים יחד. לא מספיק להעניק  לחברי הלשכה הטבות רכישת רכבי יוקרה, או לוחות שנה וכרטיסי אשראי. זה טוב ומועיל, אבל ממש לא רק", היא מדגישה.

מירה פרחי | צילום: באדיבות המצולמת

בשיחה עמה על תוכניותיה לגבי הוועדה אומרת פרחי שלא תסתפק בפחות מ-15 חברי ועדה, והיא מסבירה: "אני מעוניינת ומצפה לראות בוועדה שיתוף פעולה בחתך הרחב ביותר שיכול להיות לחברי לשכת סוכני הביטוח.

"לשם כך אכנס ב-11 במאי דיון בו ישתתפו כל ראשי המחוזות, ראשי ועדות הצעירים והבין-דורית וכל ועדה שמהותית לשתף ולהשתתף בחשיבה ובמסרים שאני רוצה להעביר. כמו כן, סוכנים שהביעו רצונם להיות חלק מהוועדה. היו"רים ימליצו על נציגים מטעמם לוועדה, שתהיה צומת של כל הוועדות בלשכה; פעילות הרווחה תהווה מרכז וסינרגיה לכל הענפים ולכל הסוכנים, פרטנית ורוחבית.

פיזור סמכויות

"חשוב לי פיזור הסמכויות לכול אחת ואחד מהשותפים בוועדה, אחריות אישית לכל פעילות וכמו כן, קשר אישי עם ראשי המחוזות וראשי הוועדות, שייצאו החוצה עם הכלים לליווי סוכנים צעירים, למשל; שיידעו לאן אני מכוונת, מה המסרים שלי בתחום".

ומה הם המסרים?
"לגעת יותר בפרט; שכל סוכן יידע שיש לו כתובת לבעיות שלו, ואז לכוון לפתרונות מאוד מדויקים. יש הבדל בין ליווי מקצועי של סוכן בראשית דרכו, לבין ליווי אישי ופרטני, בין ייעוץ מקצועי לסוכן שנקלע למצוקה כלכלית/אישית, לבין לתת פתרונות וסיוע כאן ועכשיו, עד להגיע ללשכת הרווחה במקום מגוריו.

"למשל, סוכן ביטוח, שהילד שלו נמצא בסיכון גבוה, כי התמכר לסמים או אלכוהול – גם לזה נדע להכווין ולהעניק פתרון יישומי ומהיר.

"אנחנו כסוכני ביטוח, איננו נעלים מעל העם – גם לנו יש מצוקות, והסוכנים יוכלו לשים אותן על שולחן הוועדה ואנחנו ניתן להם פתרונות. בקורונה היו מקרים קשים מאוד של סוכני ביטוח שנקלעו למצוקות; הבנקים מאוד הקשו עליהם בקבלת הלוואות; אני מעוניינת לפתוח דלת עם הפתרונות נכונים ואישיים".

יותר אנושיות

"הדגל שלי הוא – יותר אנושיות, יותר חמלה ולא דלת מסתובבת, אלא דלת פתוחה – לשם אני שואפת.

"אבי ז"ל, יהודה פרחי, שרבים זוכרים ומכירים, היה יו"ר אגודת הסוכנים בחברת הסנה. כילדה נחשפתי לפעילויות האנושיות שלו לטובת הסוכנים, להושטת היד, ומשם אני שואבת את המסרים שלי כיצד ועדת הרווחה של לשכת סוכני הביטוח צריכה לפעול.

"סוכנים צעירים לחוצים להשיג היקף מכירות גדול, ולכן רבים מהם מעסיקים מוקדנים. אז אולי הם משיגים היקף מכירות גדול, אבל חיים על הכנסה מהיקף שזה רע וזה סימן שאלה גדול לאחר השכר למוקדנים וההוצאות האחרות.

"חשוב לי ללוות אותם, שהם יבססו את הקשר האישי עם הלקוחות וכך ירוויחו הרבה יותר. למנף אותם, ללמד אותם לחשוב יצירתי שסוכן הביטוח לא יהיה תפאורה בלבד, שיישב בראש מורם מול הלקוח וכך יגדל וכך יתמקצע וכן מגיע לנו להיות בקדמת הבמה".

וגם קצת ציונות 

"בנוסף, שמתי לי מטרה נוספת וחשובה להחזיר ציונות ללשכה; תוכנית סיורים וחוויה לסוכני הביטוח המלכדת את הסוכנים תוך כדי הכרת הארץ דרך הרגליים. זו תהיה תוכנית בנויה לפי עונות וחגים. אציין שכשנכנסתי לתפקיד, ערב יום השואה ויום הזיכרון, המטרה שלי הייתה לתת מקום של כבוד לזיכרון וכך היה.

"הכוונות שלי ברורות – להחזיר את מה שאני כילדה גדלתי עליו ולבסס זאת בארגון שלנו בחשיבות עליונה. למצוא מקום גם לזה בין כול ההכשרות החשובות.

"אני משוכנעת שבדרך שלי אביא הישגים חשובים לענף וכן אגרום לרבים שעדין לא מצאו את ביתם בלשכה להצטרף אלינו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email