"זה הזמן הנכון לרתום את חברי הכנסת"

נשיא הלשכה סבור שדווקא בתקופת הבחירות יש להגדיל את הפעילות הפרלמנטרית. "מחזרים אחרינו"; על הרשות: "אנחנו בתקשורת מלאה עם הרשות ומקדמים הרבה מאוד פעילות. לא נתפשר על טיוטת חוזר השירות, כי היא מסוכנת עבורנו"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"זה הזמן הנכון לרתום את חברי הכנסת. מחזרים אחרינו. אנחנו גוף שמאוד נחשב במערכות היחסים עם הפרלמנט. יש הרבה מאוד סוכנים שמטפלים בסדר גודל של כ-108 חברי כנסת נכון לעכשיו. יש הרבה מאוד סוכנים שמקורבים לחברי כנסת רבים ואנחנו הולכים להשתמש בזה".

כך אמר נשיא הלשכה, סו"ב שלמה אייזיק, בתשובה לאילן פיש, עורך משנה בעדיף תקשורת, על שאלתו אם על רקע פיזור הכנסת וכניסה למערכת בחירות אפשרי לרתום עכשיו את חברי הכנסת. הריאיון עם נשיא הלשכה נערך בוועידת הסוכנים והיועצים ה-14 של עדיף שהתקיימה ביום ג'.

שלמה אייזיק. צילום: דוברות שלמה אייזיק

אייזיק מנה מספר נושאים שהלשכה מקדמת במישור הפרלמנטרי: אפליית הסוכנים בחברה הערבית, לגביה הונחו כבר שלוש הצעות חוק שבאות להקטין את התופעה. נשיא הלשכה ציין בהקשר זה כי נפגש עם מספר מנכ"לי חברות ביטוח שממהרות להוציא הפסקת עבודה לסוכנים מהחברה הערבית (כפי שפרסמנו לפני שבועיים, מנכ"לי חברות הביטוח כלל ואיילון הבטיחו להפסיק לשלול אוטומטית מכירת פוליסות חובה מסוכני ביטוח מהחברה הערבית. ר.מ.).

רק בעל רישיון

מכירת ביטוח בידי בעל רישיון בלבד: "הדבר המשמעותי ביותר מבחינתי זה ליצור מצב שלא יהיה מישהו שמשווק ביטוח במדינת ישראל שלא אוחז ברישיון ביטוח. זה לא הגיוני", טען אייזיק. "אנחנו המקצוע היחידי שמוכר כמקצוע מכובד מאוד, שבו יש אנשים שמתקשרים ללקוחות, מציעים להם כיסויים כאלו ואחרים ולא אוחזים ברישיון ביטוח". לדבריו, יש לאמץ גם ליתר הענפים את החלטת רשות שוק ההון שרק מי שיחזיק ברישיון לשיווק ולמכירה של פוליסות בריאות יהיה רשאי לעסוק בכך. אייזיק ציין כי מורגש שיפור בסוגיית השיווק הישיר, אך יש להעלימו לגמרי.

נושא מהותי נוסף שיקודם בחקיקה, הוא החזרת לשכת סוכני הביטוח לוועדה המייעצת של הממונה על רשות שוק ההון: "אנחנו צריכים להיות שם. אנחנו הקול של אזרחי מדינת ישראל", הדגיש.

"אני גם עושה פעולות על מנת לבטל את סעיף 19א' וזה חשוב מאוד מאוד לדעתי, על מנת לאפשר לגבות שכר טרחה באופן חופשי ללא שום מניפולציה".

פועלים ולא רק מגיבים

על יחסי הלשכה ורשות שוק ההון אמר אייזיק: "אנחנו מקדמים הרבה מאוד פעילות – לא רק מגיבים; אנחנו פשוט מפציצים את הרשות בבקשות, רעיונות ותגובות. אני מאמין בדיבור, מאמין בשיחה. אז אנחנו בתקשורת מלאה עם הרשות ומקדמים דברים לטובת ציבור סוכני הביטוח.

"דבר נוסף שמאוד מטריד אותנו, גם ברמת התחרות וגם ברמת האפשרויות של הלקוחות לקבל תעריפים טובים, זה טיוטת חוזה הריידרים. אינני מבין למה רשות שוק ההון מתעסקת בדברים שלא קשורים למוצרי ביטוח.

"לא חייבים להסכים על כל דבר, חשוב לדבר ולנסות לשכנע. יש שני דברים שטיפלנו בהם בהצלחה. לדוגמה, פורסמה טיוטת חוזר שמאפשר לעובדי היצרנים לקבל הרשאה לצפייה בהר הביטוח. היינו בתוך המשחק הזה, פנינו לרשות. אנחנו ניכנס פנימה ואנחנו נקבל למשרדי הסוכנים למשרדים הרשאות לצפייה בהר הביטוח. אני לא יודע אם זה יהיה לשניים-שלושה עובדים. זה יהיה פר רישיון. בבריאות ובעתיד בכללי ובחיים".

חוזר השירות

בנוסף, ציין נשיא הלשכה כי "מתחילת הקדנציה אני מטפל בהפחתת האגרות. מי שאוחז ברישיון של סוכנות תאגיד משלם במצרפי סדר גודל של 4,000 שקל אגרות למדינת ישראל – כולל את האגרה של הרישיון האישי, הרישיון של התאגיד ואגרות לרשם החברות. אז הממונה משה ברקת מגלה פה רוח חיובית".

אייזיק הוסיף כי בכוונתו "להחזיר למדף מוצרים שנעלמו ממנו. אנחנו בסופו של דבר אחראים על איכות החיים של אזרחי מדינת ישראל. נעלמו מהמדפים שמונה כיסויים מאוד משמעותיים. בין היתר, אבדני כושר עבודה, עיסוקים מקצועיים, דו-עיסוקיים, ביטוח סיעודי, ביטוח נכות מתאונה, מוות מתאונה,  כות מקצועית ועוד. אם זה לא יהיה על המדף לא נוכל להציע ללקוחות. אם יקרה משהו, איכות החיים של האזרחים ושל המשפחות ייפגעו".

לגבי נושאים במחלוקת עם הרשות ציין נשיא הלשכה כי "טיוטת חוזר השירות של הסוכנים והיועצים היא קטלנית ביותר. הטיוטה האחרונה נוגעת במקומות של פגיעה בקניין שלנו. בתיק הביטוח. בעת מכירת תיק כזה או אחר וזה משהו שלא נתפשר עלינו. הבהרנו לרשות את עמדתנו. אני חושב שבסופו של דבר- אנשי הרשות הבינו שאם ייפגעו בנו,  כנראה שהפגיעה הכלכלית בנו תעשיר את קופת היצרנים ואני מניח שהחוזר הסופי ייראה אחרת. אנחנו לא נתפשר על זה".

הסדרה במסלקה

בנושא זה אמר אייזיק כי הוא מתכוון לאחד כוחות עם מנהלי הסדרים ועם מתכננים פיננסיים, "כי יש לנו הרבה מאוד דברים משותפים. בין היתר אנחנו רוצים לעשות הסדרה בכל מה שנוגע למסלקה הפנסיונית ולהיות חלק מאוד משמעותי בתחום הזה".

דמי ניהול ועמלה

לשאלת המראיין על ליבת המאבק מול חברות הביטוח, אמר אייזיק: "לאחרונה חברות שכחו שאין קשר בין דמי הניהול לעמלות, ולהגיד לסוכנים שבדמי ניהול כאלה לא ישלמו עמלות – זה לא מקובל. נפעל במלוא העוצמה. יש חוק במדינת ישראל, והן פועלות בניגוד לחוק".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email