זינוק בביקוש לכיסוי מפני אלימות פוליטית במדינות המפרץ

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בשבועות האחרונים חל זינוק בביקוש לכיסוי ביטוחי מפני אלימות פוליטית במדינות המפרץ הפרסי. חברת הברוקרים הבינלאומית מארש מדווחת על מגמה זו בעקבות הפיגועים במיכליות נפט ומתקני זיקוק אשר הסבו נזקים של מאות מיליוני דולר.

במארש מציינים כי הלקוחות של הברוקר במדינות המפרץ הפרסי לא גילו התעניינות בביטוחים מפני חבלות ומתקפות טרור ובמיוחד בכיסוי ביטוחי בפני אלימות פוליטית. אבל חל שינוי ביחס הלקוחות העסקיים הגדולים שלאחרונה מתעניינים בביטוחים אלה וחלקם הגדול אף רוכש אותם. הביקוש לביטוחים לא מגיע רק מצד חברות הספנות, אלא גם מצד סקטורים אחרים, כולל חברות נדל”ן.

מבטחות המשנה עוקבות אחר מגפת הקורונה

מבטחות המשנה הגדולות עוקבות אחר התפשטות מגפת הקורונה בסין ובמדינות דרום מזרח אסיה. החברות אוספות מידע על מספר החולים וההשלכות על הפעילות הכלכלית. במיוחד סוויס רי נמצאת במעקב אחר הנעשה בסין. המבטחת הגדולה הצליחה לחדור לשוק הסיני ולהיות מבטחת המשנה השניה בהיקף הפעילות בסין. בסוויס רי מציינים כי הם שוקדים על איסוף נתונים וקבלת מידע עכשווי משלטונות הבריאות בסין על מספר החולים והנפטרים. בנוסף, פועלת החברה בהתאם ללקחים שנלמדו ממגפת הסארס ב־2002 שבה היו 8,200 נפגעים ו־775 נפטרו.

וירוס הקורונה. השלכות על הפעילות הכלכלית. צילום: shutterstock
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email