זינוק במתקפות סייבר ובדרישות כופר הביא לקיטון בתקרת ביטוחי הסייבר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שוק הביטוח במזרח התיכון צפוי לקיטון משמעותי בכושר ביטוחי הסייבר בשנתיים הקרובות בשל מתקפות סייבר חוזרות והדרישות לתשלומי דמי כופר.

מבטחים ומבטחי משנה מקצצים בכושר הביטוחים של סיכוני הסייבר כדי שיוכלו להתמודד עם צבר הביטוחים שימשך בשנתיים הקרובות, קובע ניתוח של שוק הביטוחים באירופה, המזרח התיכון ואפריקה של קבוצת הביטוח סייצ'י סיינט הונרה.  

ביטוח מפני מתקפת סייבר. | צילום: shutterstock

מבטחי המשנה ינהגו בסלקטיביות ביחס לסיכונים שיכסו בביטוחי הסייבר ויקטינו את תקרת ביטוחי הסייבר. במקביל, המבטחים יקרו את פרמיות ביטוחי הסייבר ב-30% בממוצע והיו מבוטחים שזכו לייקור פרמיות הביטוח בקרוב ל-100%. לפי הצפי של קבוצת הביטוח האירופית, מגמת הייקור תימשך ותהיה בממוצע של 20%-30% בשנה הקרובה.

אשר למצב ביטוחי הסייבר במזרח התיכון, קבוצת הביטוח מתריעה שחוסר הערנות והמחויבות להתגוננות ממתקפות הסייבר הם הגורמים העיקריים לתעריפי הביטוח הגבוהים. בנוסף, חלק גדול מהעסקים פועלים ללא תוכנית עסקית ברת ביצוע ומהירה בעת מתקפת סייבר, מה שמאריך את תהליך השיקום של העסקים ופוגע בלקוחות בהמתנה ארוכה עד לשיקום העסקי.

החל מינואר 2022: איגוד 1892 לרשלנות רפואית יבצע חיתום

מועצת לויד'ס אישרה לאגודה להגנה רפואית (MPS) לפעול כאיגוד מלא ולהתחיל בחיתום רפואי מ-1 בינואר 2022. האיגוד החדש מציע ביטוחי רשלנות רפואית לגורמים רפואיים שונים.

האיגוד מציע את ביטוח הרשלנות הרפואית כחלק מתוכנית בריאות כוללת לספקים רפואיים. ג'ליאן טיגה,  מנכ"ל אסטה, הסוכן המנהל של לויד'ס, אמר ש"אנו שמחים שאסטה סייעה להקל על השלב הבא בפיתוח של הסדר המטרה המיוחד לאיגוד מלא עם עתיד רווחי ובר קיימא ומצפים לנהל את ההתקדמות של מוצר הביטוח התאגידי. בשנתיים האחרונות שקדנו להציע פתרון ביטוחי חדשני לספקי שירותי בריאות וזה מהווה בסיס ליכולת MPS לקבל אישור סופי להתאגדות מלאה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email