זעזוע באיגוד חברות הביטוח: חברת מגדל הודיעה על פרישה

קבוצת הביטוח הגדולה בענף הודיעה על פרישה מהאיגוד ומהתאחדות החברות לביטוח חיים על רקע אי שביעות רצונה מטיפול הגופים ברגולציה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מגדל, קבוצת הביטוח הגדולה בענף, הודיעה כי דירקטוריון החברה החליט אתמול (ד‘) על פרישת החברה מאיגוד חברות הביטוח בישראל והתאחדות חברות לביטוח חיים בע“מ. ממגדל נמסר כי ההחלטה התקבלה ”על רקע אי שביעות רצון מאופן הניהול של גופים אלו בטיפול ברגולציה בכלל, ובהוראות ליישום משטר כושר פירעון חדש (סולבנסי) בפרט“.

יש לציין כי מנכ"ל מגדל, עופר אליהו, התפטר מתפקידו כיו“ר איגוד חברות הביטוח לפני כחודשיים, על רקע חילוקי דעות עם מנהלי חברות אחרות לגבי התנהלות האיגוד מול הרגולטור בכלל ובנושא סולבנסי בפרט. עוד נמסר מהחברה כי ”קבוצת מגדל אשר משרתת למעלה מ-2 מיליון לקוחות, למדה ומכירה את נושא סולבנסי ויישומו, לרבות תהליך יישומו בחו“ל. הקבוצה סבורה שתהליך היישום בישראל, במתכונת המוצעת על ידי הפיקוח על הביטוח, אינו דומה לזה המיושם באירופה ואינו נכון לענף הביטוח בישראל. זהו נושא חשוב אשר ראוי כי יטופל במקצועיות וברמה מערכתית כוללת, ולא בנושאים נקודתיים, כפי שקורה כיום, על מנת שלא לגרום לעיוותים מרחיקי לכת בפעילות ענף הביטוח בישראל“.

מנכ"ל מגדל, עופר אליהו. התפטר לאחרונה מתפקיד יו"ר איגוד חברות הביטוח

פרישתה של מגדל מהאיגוד וההתאחדות תיכנס לתוקף על פי תקנוני הגופים בסוף 2017 . ואולם, מגדל הודיעה כי ”אין כוונת החברה לטפל מעתה ואילך בנושאי הרגולציה השונים באמצעות גופים אלו אלא בכוחות עצמה, ועמדת גופים אלו לא תייצג את עמדת החברה“. בכירים בענף הביטוח אמרו ל“ביטוח ופיננסים“, כי הפרישה של מגדל מהאיגוד תחליש אותו משמעותית.

”זו החברה הכי גדולה באיגוד. יש לזה אפילו משמעות כלכלית מבחינת האיגוד. מגדל מממנת כ־40% מתקציב האיגוד וההתאחדות, ספק אם החברות האחרות יראו טעם בקיומו של האיגוד במצב כזה. חוץ מזה, מגדל תוכל להביע דעה עצמאית ושונה מהחברות האחרות מול הפיקוח והרשויות. יש גם חשש שחברות אחרות תלכנה בעקבותיה“.

מאיגוד חברות הביטוח והתאחדות חברות לביטוח חיים בישראל נמסר כי "אנו מצרים על פרישתה של מגדל, דווקא בעיצומו של הליך הידברות מתקדם עם רשות שוק ההון בישראל בנושא משטר סולבנסי 2 .הפרישה תיכנס לתוקפה רק בתחילת 2018 ואנחנו מקווים שעד אז ימצא המנגנון שיותיר את מגדל באיגוד ובהתאחדות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email