זעזוע בפסגות

אחרי שנה וחודשיים בלבד ראובן קפלן מתפטר מתפקידו כמנכ"ל בית ההשקעות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שוב זעזוע בבית ההשקעות פסגות; מנכ"ל בית ההשקעות, ראובן קפלן, הודיע אתמול (ד') כי הוא מתפטר מתפקידו, שנה וחודשיים בלבד לאחר שמונה לתפקיד. לפני שנה וחצי עזבה גם יו"ר פסגות מיכל עבאדי-בויאנג'יו בטריקת דלת את תפקידה בפסגות, וזאת לאחר תקופה דומה בתפקיד.

במכתב ההתפטרות ששלח קפלן ליו"ר בית ההשקעות, ארז נחום, תחת הכותרת "הודעה על סיום כהונתי כמנכ"ל פסגות בית השקעות", כתב קפלן כי הוא מודיע "על רצוני לסיים את כל תפקידי בחברה וזאת בהתאם להסכם העסקתי מיום 15 בספטמבר 2019". עוד הוסיף: "אני מודה לכם על האמון שנתתם בי במהלך התקופה".

ראובן קפלן | צילום: ענבל מרמרי

בענף מעריכים כי התפטרותו של קפלן באה על רקע מערכת היחסים המורכבת עם הבעלים של פסגות "קרן אייפקס" שמנוהלת בישראל בידי זהבית כהן, וזאת בעקבות ניסיונות חוזרים של אייפקס לממש את ההחזקה שלה בבית ההשקעות, שבו היא שולטת משנת 2010. מאז נרשמה שורת עזיבות של מנכ"לי פסגות לאחר תקופות כהונה לא מלאות – רונן טוב, חגי בדש וברק סורני, וכאמור היו"ר עבאדי-בויאנג'יו, שפורסם לגביה כי עזיבתה הייתה על רקע מתיחות חריפה בינה לבין מנכ"לית אייפקס זהבית כהן.

קפלן הגיע לפסגות לאחר שסיים קדנציה של 4 שנים כמנכ"ל עמידר, קודם לכן כיהן 8 שנים בכלל ביטוח כמשנה למנכ"ל וכמנכ"ל כלל בריאות. הוא בעל תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר ראשון עם התמחות בשיווק ומימון מהמכללה למנהל. עם זאת, אין לו רקע בשוק ההון.

באוקטובר 2019, חודש לאחר שמונה לתפקיד מנכ"ל בית ההשקעות, הודיע קפלן על רה-ארגון בפסגות ותכנית התייעלות רחבה במסגרתה בית ההשקעות פיטר כ-80 מעובדיו. במסגרת התוכנית בוזרה חטיבת הלקוחות שנוהלה תחת בית ההשקעות בין שלוש חברות הקבוצה, פסגות גמל ופנסיה, פסגות קרנות נאמנות ופסגות ני"ע.

בפסגות בחרו שלא להגיב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email