זרקור לסוכנים: "הלשכה היא מנוע הצמיחה של כל סוכן"

בכל שבוע יאיר הזרקור של “ביטוח ופיננסים” על פעיל לשכה שכדאי שתכירו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שם: סו"ב טליה נוימן,

תפקיד בלשכה: יו״ר סניף ירושלים

גיל: 56

מצב משפחתי: נשואה למיכאל, אמא לעמית, אביגיל ואיתי, סבתא גאה לנכדה נטע

מוטו בחיים: "במהלך 33 שנות עבודה אני מרגישה שהמילה שמאפיינת אותי בתחנות השונות בחיי היא: אחריות. מילה שיש בה מסר מא׳ עד ת׳ ובתוכה מכילה את המחשבה – 'אחר'״.

טליה נוימן | צילום: גיא קרן

״אחר לסוכן״

"אני מאמינה כי באחריותו של כל סוכן ביטוח להיות אחר ומבודל. לדעת להביא את הערך המוסף האישי שלו למשרד וללקוחות, כי בעידן המודרני סוכן ביטוח חייב להיות נגיש ומנגיש. כלומר, חייב להיות מנטור משפחתי, המתמצא בטכנולוגיה ושועט תמיד קדימה במחשבה ובעשייה.

"בעידן המודרני מתייחסים לעבודה כמקצוע. אך אני, להיפך, מרגישה שהמקצוע שלנו הינו שליחות ולא תמיד עבודה. בשונה מבחוק חוזה הביטוח, מבחינתי – קרות מקרה האירוע – הוא הרגע שהגעתי ללקוח כשבריאותו ומשפחתו על קו הבריאות. ואז אני כמקצוענית נהיית נגישה ומנגישה. ברגע זה אני עוזרת ללקוח לתכנן את מטרותיו הקרובות והרחוקות.

"בסיכומו של הרגע, יש תוצאה טובה – מעטפת הגנות המתאימה ללקוח ולמשפחתו כחליפה אישית, עד כמה שהרגולציה מאפשרת לי.

"מקצוע סוכן הביטוח השתנה. איננו כמו בעבר שהסוכן דפק על הדלתות, אלא, הלקוחות מצביעים ברגליים, יודעים שהוא חשוב ובאים לבקשו. כאן תפקידנו הסוכנים – לשמור על רמת מקצועיות ואמינות גבוהה, כדי ששמנו יילך לפנינו".

״אחר לקולגה״

"במהלך שש שנות פעילותי בלשכת סוכני ביטוח הבנתי כי הלשכה היא מנוע הצמיחה של כל סוכן. בכל קדנציה הלשכה תרמה משמעותית לפיתוח המקצועיות והעזרה ההדדית בין הסוכנים לבין עצמם. הוועדות השונות דאגו לשקף לסוכנים את המצב, לתרגם את הרגולציה לשפה ברורה, ובקדנציה זו במיוחד, הקפידו להגיע לכל סוכן, בכל אזור בארץ, כדי שיגיע למצוינות.

"הלשכה תמיד רואה את הסוכן לנגד עיניה. וכאן אני פונה אישית לסוכנים – להגיע להשתלמויות וכנסים כדי להיות יחיד ומיוחד בקהילתנו".

״אחר בקהילה״

"מהכובע של התפקיד הנוכחי אני מבקשת מהסוכנים – בואו נראה את הצד הבטוח והיפה שלנו בקהילה. הרבה סוכנים מתנדבים, בכל מיני מסגרות, אך באופן פרטני. הייתי שמחה לראות יותר סוכנים משתתפים בפעילויות של הוועדה לפעילות וקשרי קהילה ולא רק הקבועים. חשוב להעיף מבט לכל כיוון ובכל גיל ולהבין כי: 'האחר הוא אני'".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email