זרקור לסוכנים: "מבוטח שיבין שיש לו ערך מהסוכן יהיה מוכן לשלם"

בכל שבוע יאיר הזרקור של “ביטוח ופיננסים” על פעיל לשכה שכדאי שתכירו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שם: סו"ב מירב ג'והן
גיל: 48
בעלת סוכנות לביטוח בפתח תקווה מזה כ־8 שנים
תפקידים בלשכה: חברת המועצה הארצית, ועד וסניף ת"א, חברה בוועדה לקידום מעמד האישה והסוכנת וחברה במערך היח"צ וקשרי חוץ, נציגת מחוז ת"א בלה"ב
התמחות: בריאות
מצב משפחתי: בזוגיות עם יבגני אורין שמתמחה בתחום הפיננסים
תחביבים: חובבת סרטי טבע ונשיונל ג'יאוגרפיק, סודוקו וטיולים
מוטו לחיים: "יש כל כך הרבה דברים יפים בחיים וחבל לבזבז אפילו רגע אחד על כעס"

מירב ג'והן | צילום: באדיבות המצולמת

 

"תפיסת העולם של הרגולטור כלפי הסוכנים השתנתה בשנים האחרונות. כפועל יוצא חטפנו המון אש בזירה התקשורתית; אלה היו ימיו הפחות יפים של מקצוע סוכן הביטוח. מרבית הקולגות שלי הינם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה וזה היה עוול משווע להציגם באור כזה. המגמה היום מתהפכת הודות לראייה הנכונה של הלשכה, שמפרסמת בכל מדיה וממתגת ומציגה אותנו כאוטוריטה מקצועית ברמה הגבוהה.

"בשנים הקרובות הסוכן יהיה חייב לחזק משמעותית את הפן המקצועי. עליו להיות הגורם המקצועי היחיד שיוכל לתת את המענה לידע שהלקוח זקוק לו. חשוב לקרוא את המפה נכון וזה לא רק בעקבות דרישות הרגולטור, אלא בעיקר כי השתנו הזמנים והלקוחות שלנו בעוד עשר שנים יהיו לקוחות שהרגלי הצריכה שלהם יהיו שונים לחלוטין מהנהוגים כיום. גם היצרנים יודעים זאת והתחילו לבצע שינויים במוצרים מסוימים ונראה שמגמה זו תחלחל לשאר התחומים.

"עלינו לבדל עצמנו ממוקדי המכירות, מאנשי השיווק ומשאר המאכרים. עלינו להמשיך ללמוד ולהשתבח, להיות מקצוענים בשלב הקיבול, ובמיוחד בשלב התביעה, להיות איש האמון של הלקוח; לדעת למצות בעת התביעה כל סעיף בפוליסה, לתת שירות ברמה הגבוהה, עצות הזהב שניתן הן ערך המוסף שהלקוח מחפש.

"מי שיישארו וישגשגו הם רק אלו שהכינו את התשתיות לעתיד בפן המקצועי, בפן התקשורתי והמיתוגי. מבוטח שיבין שיש לו ערך מהסוכן יהיה מוכן לשלם ולהיות לקוח, ולקוח טוב מביא לקוחות טובים נוספים.

"תפילתי היא שכל סוכן וסוכנת יהיו חברי לשכה על מנת לחזק אותה כלפי פנים ובמיוחד כלפי חוץ. לשכה חזקה תשרת את כולנו במיתוג, בלובי פוליטי וכמובן כלכלית. עשו מעשה וצרפו חבר לשכה אחד במהלך 2020 . אני מאחלת לכולנו ששנת העסקים 2020 תהיה פוריה ומהנה, שנמשיך להיות אנשי האמון של מבוטחינו ונדע תמיד לעשות מהלימון לימונדה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email