חברות ביטוח החיים בארה"ב: נקצץ בעתודות לפדיון הפוליסות בגין הקורונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למרות העליה התלולה במספר המתים בארה"ב לכ-200 אלף אנשים בגין מגפת הקורונה, משנות חברות הביטוח את מדיניות ההפרשות. החברות מקצצות את העתודות בשיעור של 40-50%, לפי בדיקה של הוול סטריט ג'ורנל.

חברות הביטוח בארה"ב ביצעו הפרשות גדולות לעתודות פרעון פוליסות ביטוחי החיים בתחילת המגפה שפקדה את ארה"ב. חישוב העתודות נעשה לפי צפי שיהיו מאות אלפי מתים, ואולם, מומחים מצביעים על חישובים מוטעים של העתודות שנעשו בחברות ביטוחי החיים.

צילום: fotolia

מתברר שחברות ביטוחי החיים בארה"ב קיבלו הרבה פחות תביעות לפדיון פוליסות ביטוח החיים מהצפי שהיה בתחילת המגפה, בעיקר בגלל שהנגיף גורם למוות באופן לא פרופורציונלי בקרב אנשים חסרי פוליסות ביטוח. בשבועות האחרונים הפחיתו חברות ביטוחי החיים בארה"ב בצורה חדה את העתודות ביחס לחשיפה למגפת הקורונה. אנליסט המניות של בנק קרדיט סוויס, גורדו קלרגמן, אומר כי הקיצוץ בעתודות נע בין 40% ל-50%.

לדבריו, מה ש גרם לקיטון חד בעתודות של המבטחים הוא החשיפה הנמוכה לשתי קבוצות באוכלוסייה האמריקאית: אמריקאים מבוגרים ומיעוטים. מתברר שלקבוצת המבוגרים יש מדיניות של אי רכישת פוליסות ביטוחי חיים או פדיון מוקדם של הפוליסות. אלה שרוכשים פוליסות ביטוח חיים הם לרוב האוכלוסיה העובדת. הם קונים פוליסות ביטוח כדי להגן על בני הזוג וילדיהם מפני אובדן ההכנסה של המפרנס העיקרי וכן במטרה להבטיח את תשלומי המשכנתה ולממן את שכר הלימוד במכללה. הקבוצה השניה, שאינה רוכשת ביטוחי חיים, הם השחורים המהווים 13 אחוז מהאוכלוסייה בארה”ב.


PING AN בראש דירוג חברות הביטוח שהתמודדו עם הקורונה

חברת הביטוח הסינית Ping An מדורגת בראש רשימת של חברות הביטוח שהתמודדו בהצלחה עם נגיף הקורונה. הדבר נקבע בדירוג של GlobalData לפי מדדים של התארגנות מהירה של חברת הביטוח מבחינת האינטרנט, מערך יעיל של טיפול בלקוחות, מתן שירות רפואי מהיר, מחשוב יעיל ועוד.

המבטחת הסינית, שפועלת גם בביטוחי חיים ובריאות וכן בביטוחי רכוש ותאונות קיבלה את הציון הגבוה ביותר. ההערכה הזו ניתנה בעיקר בזכות ההתארגנות המהירה שלה בפברואר כאשר סייעה לרופאים בביצוע דיאגנוזה מהירה של חולים מאומתים בקורונה, כך שיועברו במהירות למרכזים רפואיים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email