חברות ביטוח מפסיקות לשווק ביטוחי נסיעות גם לארה"ב

מגדל והראל הודיעו לסוכנים על הפסקת שיווק הביטוחים; במקביל – הטבות בביטוחים לנמצאים בבידוד ועליה בשימוש של רופאים וחולים בשירותי רפואה מרחוק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות התפשטות מחלת הקורונה בארה"ב והאזהרות של משרד הבריאות, מפסיקות חלק מחברות הביטוח לשווק ביטוחי נסיעות לחו"ל גם לארה"ב ואירופה, ולא רק למדינות אסיה. חברת מגדל הודיעה לסוכניה כי היא נאלצת להשהות את האפשרות לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל ליעדי אירופה וצפון אמריקה. בנוסף, אין אפשרות לרכוש את ההרחבה לביטול/קיצור נסיעה לאותם יעדים; גם חברת הראל, שהיא מהמובילות בתחום, הודיעה לסוכניה כי בהתאם למצב הוחלט בחברה להפסיק את מכירת ביטוחי נסיעות לחו"ל ליוצאים לארצות הברית.

במקביל להיערכויות החירום וצמצום הסיכונים בביטוחי נסיעות, מודיעות החברות על הטבות למבודדי הקורונה; קבוצת מנורה מבטחים הודיעה שהיא מעניקה הטבה חינם בביטוחי רכב רכוש לשבים מחו"ל אשר נמצאים בבידוד. ההטבה כוללת זכאות לכיסוי ביטוחי של כל נהג (כולל נהג צעיר וחדש) מקרבה ראשונה של בעל פוליסת הביטוח הנמצא בבידוד עד 14 יום כתוצאה מחזרה מחו"ל מהמדינות המוגדרות במשרד הבריאות ככאלו המחייבות כניסה לבידוד. זאת  לצורך נסיעות פרטיות בלבד וכמובן ללא תוספת תשלום בגין הטבה כאמור.

השפעה משמעותית על ענף התעופה העולמי | צילום: Shutterstock

ההטבה שתוקפה עד ליום 30 באפריל 2020 ניתנת לרכבים פרטיים בשווי של עד 350 אלף שקל המבוטחים בחברה. שמירה על השגרה יוסי סודרי, סמנכ"ל באגף ביטוח אלמנטרי בחברה מסר כי "מטרת ההטבה הנה לאפשר ככל שניתן שמירה על שגרת החיים של המשפחה בימים מורכבים אלו ונועדה להרחיב את הכיסוי אוטומטית ללא עלות גם עבור בני המשפחה".

גם קבוצת הראל מתגייסת למען מבוטחיה השוהים בבידוד והיא לא תחייב אותם בביטוח רכב הרכוש שלהם לתקופת הבידוד, כל זאת בהנחה ולא נעשה שימוש ברכב בזמן תקופת הבידוד. הזכאות להטבת ביטוח חינם לרכב תינתן על סמך הצגת הצהרה חתומה על ידי המבוטח על מצב של בידוד עקב מחלת הקורונה, על כך שנרשם במשרד הבריאות כמי שמצוי בבידוד ועל אי שימוש מוחלט ברכב המבוטח למשך שבועיים.

לצורך קבלת ההטבה מתבקש המבוטח של הראל להעביר טופס הצהרה חתום על ידו או על ידי סוכן הביטוח שלו. טופס ההצהרה יפורסם באתר האינטרנט של הראל. תשלום ההטבה למבוטחים יבוצע באמצעות זיכוי למבוטח.

בהלת הקורונה העלתה בימים האחרונים ב־30% את הביקושים לקבלת שירותי רפואה מרחוק, כדי לצמצם את סכנת ההידבקות מהגעה למרפאות או לכל ריכוז אחר של אנשים חולים. כך נמסר מחברת "פמי פרימיום". עוד נמסר, כי תופעה נוספת שניכרת בימים האחרונים -רופאים רבים שמעדיפים עתה לאבחן ולייעץ לחולים בלי לקיים מפגש פיזי במרפאה ומבקשים להצטרף לשירותי הרפואה מרחוק של פמי פרימיום ולהסיט כמה שיותר ביקורים מהקליניקה לעולם הווירטואלי.

אטל מולכו, המשנה למנכ"ל פמי פרמיום: "מטופלים רבים שנמצאים בבידוד ביתי עושים שימוש מוגבר במערכת ובשבוע האחרון ניכרת מגמה של רופאים שחזרו באחרונה מכנסים רפואיים בחו"ל ונאלצים גם הם לשהות מאז אתמול בבידוד ביתי. מעבר לתשתית שאנחנו מספקים לבתי החולים ולקופות החולים ניכר ביקוש רב בשבוע האחרון גם בקרב ארגונים ומעסיקים גדולים שמעדיפים כי עובדיהם לא יסתכנו בביקור במרפאות או בתי החולים שלא לצורך".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email