חברות הביטוח חילצו בחו"ל שלושה מטיילים ישראלים

מטייל ישראלי הוטס מגיאורגיה על ידי חברת כלל ביטוח ופיננסים לצורך ביצוע ניתוח בישראל; חברת מגדל ביצעה חילוץ של שני מטיילים שאיבדו את דרכם באיטליה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מכלל ביטוח ופיננסים ביצעה בסוף השבוע האחרון חילוץ אווירי של מטייל ישראלי בן 54 שטייל בטבליסי, גיאורגיה. המטייל אושפז בבית חולים מקומי בשל היפרגליקמיה (רמה גבוהה של גלוקוז בדם) ואבנים בכיס מרה.

בשיחת מעקב עם בית החולים נמסר כי מצבו של המבוטח החמיר וכי הוא מפתח דלקת חריפה בלבלב וחוסר איזון סכרתי, והרופאים ביעד שוקלים את אפשרויות הטיפול, לרבות ניתוח כריתת כיס מרה. בשל רמתו המקצועית של בית החולים בגיאורגיה, ולאור מצבו של המבוטח, המליץ רופא החברה כי המבוטח לא ינותח בחו"ל ויוחזר בדחיפות מרבית לישראל. לאור המלצות אלה, המבוטח פונה באמבולנס אווירי עם צוות טיפול נמרץ וחמצן, כמו גם נעשה שימוש באמבולנסים קרקעיים ביעד ובארץ. כעת הוא מאושפז בבית החולים אסף הרופא.

חילוץ גיאורגיה. צילום: כלל ביטוח ופיננסים

בשבוע שעבר הסתיים בהצלחה מבצע חילוץ מוטס של שני מטיילים אשר הלכו לאיבוד באזור אגם גארדה באיטליה. השניים, מבוטחים של מגדל והפניקס, איבדו את דרכם במהלך טיול יום באזור האגם ונתקעו על מצוק ללא יכולת להתקדם ולרדת מהמצוק בשעת לילה וללא ציוד מתאים לשהיית לילה.

הדסק המבצעי של חברת מגדל פעל מול צוות Magnus באיטליה ומול הרשויות המקומיות ויחידת החילוץ האזורית ושלח למיקומם של המטיילים צוות קרקעי ומסוק. לאור המיקום המסוכן והבעייתי בו נתקעו המטיילים, נדרש המסוק לרחף מעליהם ולבצע חילוץ בחבל. מחלץ מקצועי רתם את שני המטיילים אליו, העלה אותם למסוק והם חולצו לעיירה קרובה כאשר מצבם הכללי טוב.

לדברי אלי הרוש, סמנכ"ל ומנהל "קול מגדל": "ניסינו לשלוח איש קשר מקומי מבקתה שהייתה במרחק 600 מטר מהם אך הוא לא הצליח להגיע אליהם. לבסוף צוות קרקעי ומסוק יצא לכיוון מיקומם, את המסוק הטיסו שני טייסים והוטסו בו גם שלושה מחלצים. בגלל המיקום הבעייתי, מחלץ ירד אליהם, רתם אותם והעלה את שניהם בכבלים יחד איתו למסוק והם חולצו בשלום".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email