חברות הביטוח יוכלו להציע ביטוח ניתוחים עם השתתפות עצמית בפרמיה מופחתת

על פי החוזר: "יש לאפשר לחברות הביטוח להציע למבוטחים ביטוח ניתוחים עם השתתפות עצמית של 3,000 שקל במקרה של ניתוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון דורית סלינגר, פרסמה השבוע טיוטת חוזר ובו ניתנת האפשרות לחברות הביטוח להציע למבוטחים כיסוי לניתוחים הכולל השתתפות עצמית לצד פרמיה מופחתת.

על פי הטיוטה "תיקון הוראות החוזר המאוחד – השתתפות עצמית בביטוח ניתוחים": "על מנת לאפשר למבוטח לרכוש ביטוח שיעניק לו כיסוי לניתוחים יקרים אותם יתקשה לממן מכיסו, לצד תשלום של פרמיה חודשית מופחתת, ולאפשר לחברות הביטוח להציע למבוטחים ביטוח ניתוחים עם השתתפות עצמית של 3,000 שקל במקרה של ניתוח". הוספת השתתפות עצמית תוכל להיות על בסיס פוליסה "מהשקל הראשון" או על בסיס פוליסה "משלימה לשב"ן", ותאפשר למבוטחים, שיהיו מעוניינים בכך, לרכוש כיסוי ביטוחי מצומצם יותר ולהוזיל את הפרמיה החודשית.

בדברי ההסבר לטיוטת החוזר נכתב, כי "ביטוחי ניתוחים מאפשרים למבוטח להתייעץ עם רופא מומחה באשר לצורך בניתוח ולבצע ניתוח או טיפול מחליף ניתוח אצל רופא מומחה, על פי בחירתו. ביטוחי הניתוחים כיום מכסים גם ניתוחים נפוצים וזולים וגם ניתוחים מורכבים ויקרים, כאשר חלק משמעותי מהפרמיה אותה משלם המבוטח הינו עבור מקרים שאינם בהכרח בעלי השלכות כלכליות משמעותיות עבורו".

ביטוחי הניתוחים כיום מכסים גם ניתוחים נפוצים וזולים וגם ניתוחים מורכבים ויקרים

 

עוד מצוין בטיוטה, כי במקרים רבים עלות הניתוח לחברת הביטוח אצל נותן שירות שבהסדר עמה, נמוכה משמעותית מהעלות למטופל המבקש לעבור את הניתוח באופן פרטי ולשלם עליו מכיסו. "לכן מוצע לקבוע כי במקרה שבו עלות הניתוח נמוכה מ-3,000 שקל, על פי ההסדר שבין חברת הביטוח עם נותן השירות, תאפשר חברת הביטוח למבוטח, לעבור את הניתוח בתנאים שנקבעו למבטח עם נותן השירות שבהסדר ובכך הוא ייהנה מכוח המיקוח של חברת הביטוח וישלם מחיר מופחת עבורו", קובעת סלינגר.

הטיוטה מציעה גם לאפשר למבוטח לעבור מביטוח בלי השתתפות עצמית לביטוח עם השתתפות עצמית ללא בחינה מחודשת של מצבו הרפואי. הרשות בוחנת בנוסף השתתפות עצמית בסך 200 שקל בגין התייעצות אגב ניתוח.

במכתב שנשלח לחברות הביטוח, מתבקשות החברות לשלוח קובץ אקסל הכולל תמחור המוצר במודל בו קיימת השתתפות עצמית. את התמחור יש להגיש לצד התמחור המאושר לביטוח הניתוחים המשווק על ידי החברה כיום, הן עבור ביטוח ניתוחים "מהשקל הראשון" והן עבור ביטוח ניתוחים "משלים שב"ן". הרשות תקיים דיונים בהערות החברות לטיוטה ב־22 וב־27 בנובמבר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email