חברות הביטוח מגדילות ההשקעות הלא סחירות

כלל ביטוח ופיננסים תלווה מיליארד שקל לגזית גלוב; הכשרה תהפוך לבעלת 16.5% ברשת מלונות בראון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כלל ביטוח ופיננסים תעמיד הלוואה בסך של מיליארד שקל לתקופה של כעשר שנים, עד לדצמבר 2029, עם מח"מ של כ־8.7 שנים. מדובר בהלוואת Bullet אשר כ־80% מהקרן ייפדו בדצמבר 2029, ונושאת ריבית שנתית צמודת מדד של כ־1.17%. כך מדווחת החברה.

ההלוואה מובטחת בשעבוד הנכס G City בראשון לציון, הכולל מתחם בילוי ופנאי ושני מתחמי־Power centers לאורך שדרות משה דיין בעיר, הנפרשת על שטח בבעלות פרטית של כ־80 דונם באורך של כ־1 ק"מ. הנכס כולל מעל 120 חנויות ומרכזי בילוי, ביניהם דקטלון, סינמה סיטי וסופרמרקטים כגון שופרסל ורמי לוי והוא נהנה מתנועה של כ־12 מיליון מבקרים בשנה.

יוסי דורי, משנה למנכל ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים | צילום: סיון פרג'

 

ההסכם עם כלל ביטוח ופיננסים מאפשר לגזית גלוב לנצל את ההלוואה בשלוש משיכות בעיתויים שונים, בהתאם לצרכי החברה ולצפי תזרים המזומנים שלה. מבנה זה מספק לגזית גלוב גמישות ויעילות כלכלית תוך כדי קיבוע הריבית לטווח ארוך. יוסי דורי, מנהל חטיבות ההשקעות בחברת כלל ביטוח ופיננסים, מסר: "אנו משקיעים משאבים רבים בהגדלת נפח העסקאות הלא סחירות, בארץ ובעולם, במגוון רחב של תחומי השקעה, מתוך אסטרטגיה ארוכת טווח לייצר לעמיתינו תשואות עודפות על השוק הסחיר. מדובר באחת מעסקאות האשראי הגדולות והאטרקטיביות שנעשו על ידי גוף מוסדי בישראל, הן בהיבט התשואה והן בהיבט הבטוחה".

עסקה זו, התואמת את אסטרטגית ההשקעות הפרטיות של כלל ביטוח ופיננסים, מאפשרת לעמיתיה ליהנות מתשואה שוטפת ארוכת טווח, המייצרת פרמיה על האלטרנטיבות הקיימות בשוק הסחיר, ומצטרפת לשורה של עסקאות בהיקפים משמעותיים שנעשו על ידי החברה לאחרונה בארץ ובעולם, כגון עסקת מימון כביש 16, רכישת תיק משכנתאות מבנק ירושלים, השתתפות ברכישת לאומי קארד, רכישת אחזקות בחוות רוח בבריטניה ועוד.

הכשרה נכנסת למלונאות

הכשרה חברה לביטוח, מקבוצת אלעזרא, דיווחה כי החליטה לממש את האופציה שלה ולהפוך לבעלת 16.5% ממניות רשת מלונות בראון עם אופציה להגדלה ל־20%. כל זאת, באמצעות המרת הלוואה של שהעמידה ביוני 2018 לרשת המלונות בראון להון מניות.

אשתקד הלוותה הכשרה לבראון 80 מיליון שקל בדרך של אשראי שיוכל להיות מומר למניות כחלק ממערך העסקאות הלא סחירות.

במסגרת ההסכם להכשרה תעמוד הזכות להגדיל את ההשקעה ולהפוך להיות בעלת 20% מהרשת בהתקיים תנאים מתלים. שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה חברה לביטוח: "גידול במגוון ההשקעות תואם לאסטרטגיית הרווחיות של החברה לחפש מנועי צמיחה חדשניים בעקבות סביבת הריביות הנמוכה.

הכשרה מתעתדת להקצות סכומים ניכרים נוספים בהשבחת פורטפוליו ההשקעות שלה, בין היתר באמצעות השקעה בנדל"ן, קרנות השקעה ומגוון עסקאות בנכסים לא סחירים. עסקאות אלו נועדו להשביח את פורטפוליו ההשקעות הנוכחי של החברה ולתת ערך מוסף במצבי שוק שונים".

ההשקעה של הכשרה חברה לביטוח במלונות בראון מצטרפת לעוד השקעות לא סחירות נוספות גדולות שביצעה לאחרונה, כמו השקעה בחברת REE (סופטוויל לשעבר) בסך 21 מיליון שקל המקנה להכשרה 3.5% בעלות בחברה, השקעה בחברת המימון של טופ קפיטל מקבוצת לידר שוקי הון בסך עשרות מיליוני שקלים, השקעה ברשת סינמה סיטי שמקנה להכשרה כ־20% בבעלות ברשת, השקעה בחברת האוטובוסים דן ועוד.

דירה להשכיר

מגדל חברה לביטוח וחברת אזורים חתמו על הסכם אשראי בהיקף של 600 מיליון שקל. במסגרת ההסכם, תעמיד מגדל חוב בכיר עבור חברת ריט אזורים ליווינג בע"מ (חברת בת של אזורים) אשר עוסקת בהקמה ותפעול מתחמי דיור להשכרה לטווח ארוך. המימון יוקצה לפרויקטים בהם זכתה החברה במסגרת מכרזי החברה הממשלתית "דירה להשכיר": בראשון לציון ב"שכונת הרקפות" ובאור יהודה בשכונת "בית בפארק".

פרט למימון כאמור, תלווה מגדל את הפרויקטים בתקופת ההקמה ובתקופת התפעול. המימון יועמד לתקופה של עשר שנים מסיום ההקמה. זהו שיתוף פעולה ראשון בין מגדל לאזורים בתחום האשראי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email