חברות הביטוח מצמצמות פעילות ושולחות עובדים לחל"ת

עובדים חוששים כי יאבדו את משרתם; הראל והכשרה הודיעו כי עובדים שיוצאו לחל"ת יזכו למענק כספי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למרות הרווחים העצומים שלהן בשנים האחרונות, מוציאות חברות הביטוח מאות עובדים, כל אחת, לחל"ת וקבלת דמי אבטלה מהמדינה, על רקע משבר הקורונה. שתיים מהחברות הודיעו כי הן מוסיפות מענק משלהן לעובדים שהוצאו לחל"ת.

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים הודיעה שבעקבות צמצום פעילות החברה עקב הגבלות משרד הבריאות, הוצאו לחל"ת (חופשה ללא תשלום) כ־15% מהעובדים. במסגרת ההחלטה, מעניקה הראל לכל עובד שיוצא לחל"ת מענק בסך 5,000 שקל כדי לסייע להם בתקופה זו. עוד נמסר, כי הוחלט להוציא את העובדים לתקופה של 30 ימים לפחות, על מנת שיוכלו ליהנות מדמי האבטלה המגיעים להם בחוק. לאחר תקופה זו תעשה החברה כל מאמץ להחזיר את העובדים לעבודה סדירה, בכפוף כמובן להתפתחויות העסקיות עם תום המשבר. הנהלת החברה החליטה להמשיך את הכיסויים הביטוחיים וההפרשות הסוציאליות של העובדים שייצאו לחל״ת.

חברות הביטוח נערכות למשבר כלכלי. צילום: shutterstock

הכשרה חברה לביטוח מודיעה על מעבר למתכונת פעילות חירום, זאת בהמשך להנחיות משרד הבריאות העדכניות אשר הובילו לצמצום פעילות החברה. כחלק מההיערכות, הוצאו חלק מעובדי החברה לחל"ת ואילו השאר ימשיכו לעבוד בהתאם למתכונת חירום. עובדים עליהם הוחלט שיוצאו לחל"ת יקבלו ערכה עם הנחיות מפורטות מידי מחלקת משאבי האנוש של החברה וכן כל סיוע שיידרש במעבר לתקופת החל"ת, לרבות עזרה בהגשת המסמכים מול המוסד לביטוח לאומי וכן תמיכה למי שנדרש לכך בהתאם למצב. בנוסף, החליטה החברה להעניק לעובדים אשר יצאו לחל”ת סכום של 4,000 שקל ברוטו, וזאת במטרה להקל את תקופת חג הפסח הקרבה ובאה.

קיצוץ בשכר

בנוסף, החל מחודש אפריל, כלל העובדים הנותרים בחברה, כולל נושאי המשרה והמנכ"ל, יעברו למתכונת עבודה בהיקף משרה של כ-80%, כאשר חלקם ימשיכו להגיע למשרדי החברה וחלקם יעבוד באופן מלא מהבית. לנוכח החשש שגילו עובדים, כי לא יוחזרו לעבודה בתום משבר הקורונה, ציין שמעון מירון, מנכ"ל החברה: "החברה תעשה כל מאמץ על מנת להחזיר את העובדים לעבודה סדירה בכפוף כמובן להתפתחויות העסקיות עם תום המשבר כתוצאה מנגיף הקורונה".

כלל ביטוח הודיעה כי הוציאה לחל"ת כ־20% מעובדיה; 80% הנותרים עברו לעבודה של 4 ימים בשבוע, כולל ההנהלה.

יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח רוני רז, פנה אל יו"ר החברה דני נוה, ודרש ממנו לקצץ גם בשכר חברי הדירקטוריון במקביל לצעדים שננקטו בחברה פנימה. "גם ועד העובדים וגם ההנהלה נכנסו יחד מתחת לאלונקה והחלטנו במשותף על הוצאת עובדים רבים לחל"ת ומעבר של חברי הנהלה לשבוע עבודה של ארבעה ימים. אלו צעדים לא קלים, במיוחד לנו העובדים, אך מתוך הפעלת שיקול דעת וגילוי אחריות למצבה של החברה סברנו שזהו צו השעה. אבל הדברים אינם מסתכמים רק בעובדי והנהלת החברה. הגיעה העת כי גם חברי הדירקטוריון ייכנסו מתחת לאלונקה ויחליטו על קיצוץ בשכרם. הדברים מקבלים משנה תוקף, במיוחד לאור העובדה כי רק לפני שלושה חודשים קפץ שכר הדירקטורים ביותר מ־30%", כתב רז לנוה.

במנורה נערכו בצורה שונה ולא הוציאו עובדים לחל"ת עד כה. מהחברה נמסר כי "בהתאם להנחיות משרד הבריאות רוב העובדים עובדים מהבית – כ־80%. החברה נערכה לתרחיש שכזה עוד בטרם האירועים הנוכחיים ואנו שמחים וגאים בעובדים המסורים והמצוינים שלנו שעובדים בחריצות גם מביתם ושומרים על רמת ביצוע גבוהה".

מחברת מגדל ביטוח נמסר כי "מגדל נערכת מידי יום בהתאם להתפתחויות ולהנחיות ומאפשרת יציאה לחל"ת וניצול ימי חופשה. עם זאת, מגדל מנסה לשמור על יציבות תעסוקתית של עובדיה ככל הניתן ובשלב הזה לא הוחלט על מספר מינימלי של עובדים שייש להוציא לחל"ת". על פי מכתב מוועד עובדי קבוצת הביטוח מגדל, שבראשו עומד מודי גת, ומסמנכ"ל משאבי אנוש בקבוצה, סיגל קליינשטרן, לכ־3,800 עובדי חברת הביטוח: "50% עובדים מהבית, 30% עובדים ממשרדי החברה – בהתאם למגבלה המקסימלית שהושתה על החברות הפועלות, ויתר 20% מנצלים ימי חופשה או (מיעוטם) הוצאו לחל"ת".

גם הפניקס ביטוח הוציאה כ־15%, מעובדיה לחל"ת, בעיקר עובדים בתחומים שהם לא תחומי ליבה כמו ביטוח נסיעות לחו"ל. יש לציין, כי העובדים הושארו עם תנאי ההעסקה לרבות הרכב, טלפון נייד, מימון הביטוח הבריאותי לעובד ולבני משפחתו, והתחייבות לתשלום ההפרשות הסוציאליות לעובדים עם חזרתם לעבודה. החל ממשכורת חודש מאי יופחת שכרם של מנהלי הפניקס בשיעורים של בין %7 ל־10% ושכרם של עובדי הפניקס בשיעור של 6%.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email