חברות הביטוח נענות בחיוב לפניית הלשכה

החברות מעניקות בימי הסגר פתרונות מקלים לסוכנים וכיסוי/דחיות תשלומים ללקוחותיהם • סו"ב ישראל גרטי: "שמח על ההיענות המרשימה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות פניית הלשכה אל חברות הביטוח, נענו כבר כמה חברות לבקשת הלשכה להקלות ופתרונות לסוכני ולקוחות החברות, גם בתקופה זו של סגר שני.

כפי שפרסמנו בשבוע שעבר, פנה יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי בלשכה סו"ב ישראל גרטי אל כל מנכ"לי חברות הביטוח בבקשה להאריך את הביטוחים לציבור במהלך חודש אוקטובר בהתאם להוראת השעה שניתנה לחברות מרשות שוק ההון ביחס לחוזר חידוש הביטוח. "נסיר מהציבור דאגה אחת מיותרת, כאשר הם מצויים סגורים בבתים", כתב גרטי.

החברות כלל, מנורה, איילון והפניקס, הודיעו כבר על הקלות במסגרת ההנחיות החדשות לסוכניהן, ומגדל הבטיחה לסו"ב גרטי כי גם היא תפרסם את ההנחיות החדשות ביום ראשון הקרוב.

ישראל גרטי. צילום: גיא קרן

החברות הודיעו כי בתחום ביטוחי הרכב למשל, מי שהביטוח שלהם מתחדש באוקטובר (ויש גם שמציעות עד נובמבר כולל), יוכל לקבל כיסוי אוטומטי גם אם עדיין לא הופקה פוליסה חדשה.

החברות הודיעו לסוכנים כי לרשותם עומדים חתמים תורנים ומענה ככל שיצטרכו, גם דיגיטלי וגם אנושי. חלקן מציעות טפסים דיגיטליים להחתמת הלקוח בסמארטפון.

רציפות עסקית

באיילון למשל, מציעים דחיית תשלומי ביטוח דירה ורכב רכוש בחודש, אפשרות להשבתת רכב בתנאים מיוחדים, אפשרות לביטול תעודת חובה ללא שליחת התעודה המקורית ודחיית מועד ביצוע בדיקת מיגון.

כלל מציעה הפקת תעודת חובה דיגיטלית ודחיית בדיקת מיגון בשנה נוספת; הפניקס מציעה חידוש תעודת חובה באופן דיגיטלי.

בתחום ביטוחי עסקים איילון מאפשרת הארכת פוליסות לביטוח עסקים ולביטוח חבויות ללא תוספת פרמיה ובהתאם למצב הפעילות בעסק. במקרים בהם העסק סגור ולא מתנהלת בו כל פעילות, הפוליסה תחודש לשנה כאשר חיוב הפרמיה יהיה עבור 11 חודשים בלבד (לפוליסות אשר פג תוקפן ב- 30.9.2020). עסקים המקיימים פעילות חלקית, יעברו חיתום פרטני על פי אופי הפעילות והיקפה.

מנכ"ל איילון, אריק יוגב, מציין: "כחברת סוכנים, אנו מודעים לקשיים שיצר הסגר החדש לסוכנים שלנו וכמובן גם למבוטחים. אנו משקיעים מאמצים ומשאבים רבים על מנת להעניק להם מגוון רחב של פתרונות, הקלות והטבות שיאפשרו להם רציפות עסקית וגמישות מקסימלית".

בתגובה, מסר יו"ר הוועדה האלמנטרית סו"ב ישראל גרטי: "שמח להיענות המרשימה של חברות הביטוח שהשכילו בעת הזאת לפעול יד ביד עם סוכני הביטוח; הן נענו לקריאתנו ופועלות להשאיר את המבוטח בכיסוי ואף מקלות על תהליכי העבודה של סוכני הביטוח. אני קורא גם לשאר החברות ליישר קו עם הבקשה שלנו שתועיל לכולנו בעת הזאת".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email