"חברות טכנולוגיה רבות מפתחות מוצרים עבור סוכני הביטוח"

שנה חלפה וחברי ועדת הטכנולוגיה מסבירים את חשיבותה וכיצד תשפיע על עבודת הסוכן בעתיד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב עמוס גואטה, יו"ר הוועדה:

אני מתבונן בסיפוק על שנת הפעילות הראשונה של ועדת הטכנולוגיה. הקדנציה הזאת הייתה קדנציה של סיעור מוחות בין חברי הוועדה, בחינה ואפיון צרכי הסוכן והמבוטח. בחינת פתרונות קיימים בשוק ופתרונות בהליכי פיתוח ברמות התקדמות שונות.

קיימנו בלשכה שישה מפגשים ראשיים של הוועדה אחת לחודשיים ועוד רבים אחרים בצוותים קטנים יותר והופתענו כל פעם מחדש מכמות היישומים הקיימים בשוק בשלבי פיתוח שונים למען ציבור סוכני הביטוח.

מסתבר שענף הביטוח והסוכנים בפרט מהווים אתגר מרתק עבור חברות טכנולוגיה רבות שמשקיעות משאבים רבים כדי לפתח מוצרים חדשניים שיעמידו את הסוכן בחזית הטכנולוגיה.

סו"ב גואטה | צילום: עצמי

סו"ב מוטי הרשקו

בעלים ומנכ"ל משותף של סוכנות נמר ביטוח (נ.מ.ר.-זיבצקי) וסגן יו"ר ועדת הטכנולוגיה של לשכת סוכני ביטוח.

הסוכנות, בבעלות סו"ב מוטי הרשקו וסו"ב רן כהן עוסקת בכל תחומי הביטוח, הפנסיה, החיסכון וההשקעות עבור לקוחות פרטיים ועסקיים.

"בשנים האחרונות אנחנו מובילים בסוכנות מהלך רב־שנתי של מהפכה טכנולוגית בתפעול, בשירות ללקוח ובשיווק".

"סוכנות נמר ביטוח הינה מן המתקדמות בישראל בנושא 'הסוכן הדיגיטלי' עם ממשקים אוטומטיים לחברות הביטוח, מערכות להנגשתמידע לצוות וללקוח, אינטגרציה של מערכות CRM, טפסים אוטומטיים ורובוטים דיגיטליים תומכי שיווק ומכירות. חלק ניכר מן הפתרונות המיושמים בסוכנות הם פרי פיתוח עצמי".

"במסגרת תפקידי בוועדת הטכנולוגיה אני מביא את הניסיון הטכנולוגי המעשי הנצבר בסוכנות שבניהולי לטובת כלל הסוכנים בישראל".

סו"ב יונתן לווייב

בעלים של סוכנות על שמו בבאר שבע, מתמחה בתחום הפנסיוני והפיננסי, מלווה חברות ויחידים בתחום הפנסיוני והפיננסי.

על חשיבות הוועדה:
חשיבות הוועדה היא בהנגשת הטכנולוגיות החדישות לחברי הלשכה לאחר שבוצעה על ידנו בחינה מעמיקה ויסודית. לעודד ולסייע לשחקנים חדשים שמעוניינים להיכנס לשוק על מנת ליצור תחרות משוכללת, ליצור דיאלוג עם השחקנים הקיימים במטרה לשיפור מתמיד במוצריהם, ליצור דיאלוג עם היצרנים בפתיחת ממשקים.

טכנולוגיה אצל חברי הלשכה, היום ובסוף הקדנציה:
יש שינוי חיובי בקרב הסוכנים מבחינה טכנולוגית ודיגיטלית. קיים שימוש הולך ונרחב בתוכנות חדישות שמטרתם לייעל תהליכי עבודה ולהוזיל עלויות כח אדם. אני סבור שחיבור טכנולוגיה לסביבת עבודה של סוכני הביטוח יבטיח התפתחות ללא גבולות. באופן אישי לקחתי על עצמי אחריות גדולה במסגרת הוועדה בפיתוח שוק תוכנות CRM לסוכני הביטוח. מטרתנו היא לפתוח את השוק לשחקנים חדשים ולבוא בדיאלוג עם התוכנות הקיימות על מנת שיבצעו התאמות לשוק המשתנה.

לאחרונה אנו עדים לחברות סטארט־אפ שמפתחות מוצרים חדשניים ומעניינים בתחומנו. זה מעיד על כך שישנו צורך וההיצע רק ילך ויגדל. בשנים הקרובות כל סוכנות תהפוך לסוג של חברת היי טק שעוסקת בתחומי הביטוח, פיננסים והמימון. אנו נשמש עבור לקוחותינו שיבקשו סופרמרקט מקוון, שיאפשר רכישה של פתרונות בתחומים אלו עם ערך מוסף באמצעים טכנולוגים. במקביל נמשיך ללוות לקוחות בתהליכי ייעוץ פרונטלי ואישי במקרים מורכבים שדורשים ידע מיוחד.

בסוף הקדנציה אני מאמין שיכנסו לשוק חברות נוספות שיציעו תוכנות CRM ואפליקציות שלא ראינו עד כה ואילו התוכנות הקיימות יבצעו שינויים לצרכי השוק המשתנים.

סו"ב אייל שוורץ

סוכנות אינווסט פתרונות פיננסים בפ"ת; תחומי התמחות – פיננסים, ביטוח ותכנון פרישה ומיסוי. על חשיבות הוועדה:

קידום כלים דיגיטליים במשרד הסוכן, מקסום האפשריות הטכנולוגיות שיכולות לעזור לו לשימוש יום יומי בתוך המשרד והגדלת קבל הלקוחות שלו.

טכנולוגיה אצל חברי הלשכה, היום ובסוף הקדנציה:
השינוי בהחלט מורגש אצל הסוכנים ובכלל בענף כולו, השינוי שאני מרגיש הוא שהסוכנים לא מתנגדים לטכנולוגיות החדשות ומאוד פתוחים לקבל את החידושים בענף.

בתום הקדנציה, לחברי הלשכה יהיו הרבה יותר כלים דיגיטליים על מנת שיוכלו להיעזר בהם לייעול המשרד והעבודה השוטפת, ובכך יוכלו לשמור ולהגדיל את תיק הלקוחות שלהם.

סו"ב עופר צינורי

בן 58, חבר חדש בוועדה, ותק של 28 שנים כסוכן, עוסק בכל הענפים עם התמחות בביטוח פנסיוני. בעל סוכנות אגוז בפ"ת.

על חשיבות הטכנולוגיה לסוכן וחשיבות הוועדה:
לדעתי הטכנולוגיה תפקידה אחד – לסייע לסוכן לייעל את עבודתו ולהפוך אותה לקלה, רווחית יותר ועל הדרך – גם מהנה. תפקיד הוועדה לבדוק ולמצוא כלים להגשים את החזון הזה, לבדוק את התאמתם לעבודת סוכן הביטוח ואת מידת הסיוע שהם יכולים להעניק לו.

סו"ב אלון גלסנר

בעל סוכנות GLASSNER ניהול הסדרים פנסיוניים בחיפה. מתמחה בביטוח פנסיוני וחיים.

על חשיבות הוועדה:
להתקדמות הטכנולוגית של כלי העבודה המשרתים את הסוכנים חשיבות רבה בתפקידו ובעמידותו של הסוכן בשוק המשתנה של היום; תפקידנו לזהות אפשרויות וכשלים ולהנגיש לסוכן את האפשרויות הקיימות בשוק תוך מתן עזרה ליזמים ולבתי תוכנה, להבין ולתת מענה יותר טוב לצרכים של הסוכנים.

טכנולוגיה אצל חברי הלשכה, היום ובתום הקדנציה:
בשוק קיימת התקדמות גדולה; דור חדש של תוכנות מגיע וגם החברות הוותיקות יותר עושות צעדי ענק בעקבות הרגולציה הרבה שקיימת בתחום שלנו.

בתום הקדנציה, אני מקווה שנראה כלים חדשים שיוזילו עלויות תפעול ויתנו לסוכן אפשרות לעמוד בקצב השינויים.

סו"ב יצחק חסידים

CFP, בעל סוכנות חסידים יצחק בירושלים. תחומי התמחות – תכנון פיננסי, השקעות, ביטוח פנסיוני וביטוחי פרט.

על חשיבות הוועדה:
בחינת טכנולוגיות חדשות מההיבט של הסוכן, הן הקטן והן הגדול; יצירת שת"פים עם חברות בעלות טכנולוגיות חדשות לטובת הסוכנים, תוך ניצול היתרון לגודל והפריסה הרחבה בין סוכני הביטוח.

טכנולוגיה אצל חברי הלשכה, היום ובתום הקדנציה:
קיים שינוי בוודאות. לדעתי גם אין הרבה ברירות אלא להשתמש בדיגיטציה על מנת לקצר תהליכים, לחסוך בזמן ולמנוע טעויות. בתום הקדנציה – אני מאוד מקווה ומאמין שרוב הסוכנים יאמצו טכנולוגיות חדשות ומשרדי הסוכן ישתמשו בכלים יותר דיגיטליים.

סו"ב יצחק ירום

סוכן ביטוח משנת 1998, בעל סוכנות בפתח תקווה; מתמחה בתחום הפנסיוני, בעבר עבד בתחום מערכות מידע ומחשוב בחברת כלל ביטוח ומלם־תים.

על חשיבות הוועדה:
בעולם של הורדת עמלות והגברת התחרות אין אפשרות לסוכן לעבוד בלי טכנולוגיה ולהמשיך להרוויח כראוי. הוועדה הטכנולוגית היא החשובה ביותר לסוכני הביטוח ותפקידה להביא פתרונות טכנולוגיים לסוכנים.

טכנולוגיה אצל חברי הלשכה, היום ובתום הקדנציה:
אנחנו עובדים במשרדינו בכלים טכנולוגיים מתקדמים ביותר בתחום הביטוח. יש מגמה בשנים האחרונות ליותר דיגיטציה במשרדי הסוכנים, אך לצערי לא אצל כולם. הדיגיטציה תכנס לחיינו באם רוצים או לא, אך רצוי שהפתרונות יהיו יעילים וזולים, על זה אנו עובדים בוועדה.

שי בלייך

בן 33, מנהל מערכות מידע ודיגיטל בלשכת סוכני ביטוח מזה שנתיים וחצי ועובד כשמונה שנים במערכות מידע בענף הביטוח.

על חשיבות הטכנולוגיה והוועדה:
העולם משתנה מבחינה טכנולוגית בצעדי ענק; המהפכות והתמורות שמתחוללות בשנים האחרונות בתחום השיווק דיגיטלי, תחום הסייבר והבינה העסקית – כל אלו משפיעות גם באופן פרטני על עולם הביטוח, וסוכני הביטוח. מטרת הוועדה היא לקדם ולתת קרש קפיצה לסוכנים הקטנים שאין להם ידע וכלים להתנהלות במציאות הדיגיטלית, לגשר על הפערים בין סוכני העתיד לסוכנים הוותיקים, להעלות לדיון את האתגרים אתם מתמודד הסוכן בעבודתו היום יומית ולבחון ולהציע את הפתרונות הטכנולוגים האפשריים.

סגן נשיא הלשכה, סו"ב יוסי אנגלמן, מוסיף:

"לעמוס יש צוות מקצועי בוועדה. הוועדה מטפלת בכמה נושאים מרכזיים שיקלו על תהליך הדיגיטציה של חברי הלשכה כך שעד סוף הקדנציה הם יקודמו לעולם המחר. עמוס איש חרוץ, רוצה ויודע לעבוד. הוא רואה בתחום הטכנולוגיה את הנושא החשוב ביותר לטובת סוכני הלשכה. הוא מדווח לי על כל פעילות והחלטה של הוועדה, ואני בודק איך זה מקדם את טובת חברי הלשכה. בעתיד הקרוב עמוס יודיע על כלים טכנולוגיים שיחזקו את עבודת הסוכן. הוועדה עושה עבודה מצוינת עבור הסוכנים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email