"חברי המועצה הם נבחרי העם"

יו"ר המועצה הארצית, מקסים דרעי, שיבח את התנהלות חברי המועצה ובירך את סו"ב מוטי דהרי על מינויו לסגן נשיא להב
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ישיבת המועצה הארצית השלישית נערכה בשבוע שעבר בירושלים. נשיא הלשכה, סו״ב ליאור רוזנפלד הציג את התכנית האסטרטגית של הלשכה שהוכנה בשיתוף עם סגן הנשיא סו״ב יוסי אנגלמן וממלא מקום הנשיא סו״ב ליאור הורנצ׳יק. עיקרי התכנית: שדרוג המכללה לפיננסים וביטוח ופיתוח קורסים והכשרות חדשים, גיוס סוכנים חדשים והגעה ל־5,000 חברי לשכה, חיזוק שיתופי הפעולה עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות ובניית אמנת שירות, ביטול הנחה על חשבון עמלה, צמצום השיווק הישיר, שילוב הסוכנים בעולם הדיגיטלי, עיבוי הלובי הפוליטי, קירוב מובילי דעה וראשי ארגונים כלכליים.

רוזנפלד הודיע במהלך הישיבה כי: ״נשיא הלשכה לשעבר סו"ב אריה אברמוביץ יהיה מועמד לשכת סוכני ביטוח לתפקיד נשיא להב בתום הקדנציה של עו"ד רועי כהן, במידה וייבחר לרוץ לכנסת". יש לציין כי כהן, שהקדנציה שלו מסתיימת בסוף אוקטובר השנה, הודיע כי ימשיך לקדנציה נוספת של שלוש שנים.

ישיבת מועצה ארצית | צילום: גיא קרן

כמו כן, סו״ב מוטי דהרי נבחר כסגן נשיא להב מטעם הלשכה. סו"ב דהרי יחליף את סו״ב טוביה צוק שמסיים את תפקידו הנ"ל בלהב.

מנכ״ל הלשכה רענן שמחי ציין לשבח את כנס הפיננסים: "היה מוצלח מאוד ומעל למצופה. ההרשמה לכנס אלמנטר החלה ומאות כרטיסים נמכרו כבר. הכנס יערך בסימן מקצוענות בעולם הדיגיטלי. בדצמבר יתקיימו יום עיון של MDRT וכנס בנושא חוק ומשפט. כמו כן, עד סוף הרבעון הראשון ב־2019 לכל חברי הלשכה יהיה כרטיס חבר דיגיטלי באמצעותו יהיה אפשר להיכנס לכנסים ולאירועי הלשכה״.

מנכ״ל הלשכה הציג את נתוני גיוס החברים בלשכה בשנה החולפת.

שבחים לחברים

סו"ב מקסים דרעי, יו"ר המועצה הארצית, אמר ל"ביטוח ופיננסים": "הישיבה נערכה בירושלים בסימן 'בין כסה לעשור'. קראתי לחברים לכבד אחד את דעתו של השני בדיון גם אם לא מסכימים ביננו ולכן – שבחים לחברי המועצה שהשתתפו בה על התנהלות ישיבת מועצה מצוינת, עניינית וטובה. זה בזכותכם חברים.

"ישיבות המועצה עברו חבלי לידה לא פשוטים, אך אין ספק ככל שמתקדמים הישיבות הופכות לענייניות ומקצועיות, וזאת למרות חילוקי דעות ונושאים שייתכן והיו נפיצים. חברי המועצה שהינם 'נבחרי העם' גילו הבנה האחד לשני ולכן הגענו להחלטות נכונות.

"להזכירכם, בין מטרותיה העיקריות של המועצה הארצית שהינה גם אסיפת חברים, להתוות את מדיניות הלשכה ולפקח עליה ואין ספק שהמועצה בראשותי עומדת במטלה באופן מרשים והראיה לכך שנושאים שבעבר נחשבו לשייכים לקבוצה זו או אחרת, קיבלו אישור גורף בהחלטות לטובת הלשכה וחבריה.

"אני מודה למארחים, ליו"ר מחוז ירושלים סו"ב שמואל אשורי, למארגנים רענן שמחי מנכ"ל הלשכה, שי שמש, נורית סימן טוב ולאנה קריימן על ההכנה והעזרה בכל הצדדים הטכניים והארגוניים. זה לא מובן מאליו.

"ברכות והצלחה למוטי דהרי לבחירתו במועצה פה אחד לסגן נשיא להב מטעם לשכת סוכני ביטוח בישראל. תודה לנשיא הלשכה ולסגניו, ולחברי המועצה".

לבטל את המונופול

יו״ר הוועדה הטכנולוגית, סו״ב עמוס גואטה סקר את עבודת הוועדה: ״אנו בוחנים אפשרות להפוך את האזור האישי באתר הלשכה לאזור מרכזי עבור חברי הלשכה, אזור אליו נעלה כלים טכנולוגיים שישרתו את חברי הלשכה. אחת האפשרויות הנבדקות הן נושא הכספות. אנחנו נעלה לאתר הלשכה מאגר מידע מרוכז של תוכנות ואפליקציות הקיימות בשוק עבור הסוכן. נאפשר לחברי הלשכה לפרסם חוות דעת על התוכנות ובכך להעשיר את המידע על התוכנות לטובת כלל חברי הלשכה. בנוסף, יבוצע שדרוג דף התדמית הקיים והפיכתו למיני אתר לסוכן הביטוח. כמו כן, אנו עמלים על הכנת קורסים וימי עיון במסגרת המכללה לפיננסים וביטוח בנושאי טכנולוגיה".

עוד ציין גואטה: "הגיע הזמן לבטל את המונופול של המסלקה הפנסיונית ולאפשר לשחקנים נוספים להצטרף לתחום המידע הדיגיטלי. חברות תוכנה רבות מסוגלות מבחינה טכנולוגית לטפל במיידעים האלה באיכות ובתנאים טובים בהרבה עבור ציבור סוכני הביטוח".

יו״ר ועדת סוכנים צעירים והכשרת הסוכן, סו״ב דביר רפ סקר את עבודת הוועדה: ״בחודש יוני ערכנו ערב ייחודי לסוכנים צעירים, שהפך למסורת בסינמה סיטי בו השתתפו סוכנות וסוכנים רבים. הוועדה עובדת כעת על התכנים הייחודיים לסוכנים צעירים לכנס אלמנטר הקרוב. בנוסף, אנו מקיימים שיח עם מנהלים בכירים בחברות לגבי מתן הטבות ייחודיות לסוכנים צעירים חברי לשכה. כמו כן, התחלנו לעבוד על כנס דו יומי לסוכנים צעירים שייערך באחד מבתי המלון בארץ.

"בחודש הבא ייפתח לסוכנים צעירים בעלי רישיון פנסיוני קורס תכנון פנסיוני ומיסוי בשיתוף פעולה עם הוועדה לפיננסים, המעוף וחברת הפניקס. הצעירים שישתתפו בקורס חשוב זה יזכו לליווי על ידי מנטורים מהמעוף ומימון חלקי מהפניקס. תודה גדולה לחברי היקר סו"ב אודי אביטל, יו"ר הוועדה לפיננסים על שיתוף הפעולה והרצון הרב להקמת הקורס והוצאתו לפועל״.

באשר למערך הכשרת הסוכן הוסיף סו"ב רפ: ״הוועדה ערכה פאנל משפטי במכללה לפיננסים וביטוח בתל אביב, אותו העבירו עורכי הדין עדי בן אברהם, ג'ון גבע וניצן הראל. פאנל זה יתקיים בקרוב גם בסניף חיפה. בנוסף, אנו פועלים לבניית השתלמויות חדשות עם צוותים בכל הוועדות המקצועיות״.

במהלך הישיבה, המועצה הארצית אישרה את מינויים של 21 נציגי הלשכה במועצת להב. הנציגים הינם: סגן נשיא להב סו"ב מוטי דהרי. חברי מועצה סוכני ביטוח: גבי מלכה, נאוה ויקלמן, מיכל וינצר שוש כהן־גנון, שי שדה, מושיק בן פורת, נואף עלאם, ליאור הורנצ'יק, אודי אביטל, חווה פרידמן־וינרב, אתי רובין, ליאור רוזנפלד, עוזי ארגמן, רענן שמחי, קובי ורדי, מוטי דהרי, משה לבהר, טוביה צוק, אריה אברמוביץ, טליה נוימן, מיכה אדוני.

כמו כן, סו״ב אתי רובין נבחרה כחברת ועדת תקנון שהתרחבה לשבעה סוכנים. במהלך הישיבה חגגו יומולדת 71 ליו״ר ועדת התקנון סו״ב אורי צפריר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email