חברי ועדת הכספים נגד סלינגר: "האוצר מוליך שולל את חברי הכנסת"

התנגדות הח"כים חברי ועדת הכספים לרפורמות שמציעה המפקחת סלינגר חוצה מפלגות • ח"כ בירן: "הצעדים אינם מגובשים עד הסוף, ואינם נוגעים בשורש האמיתי של הבעיות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לשכת סוכני הביטוח אינה לבד במאבקה נגד תוכנית המפקחת, דורית סלינגר. הרפורמות המתוכננות זוכות לביקורת ולהתנגדויות מצד חברי כנסת, וביניהם גם חברים בוועדת הכספים של הכנסת, שאמורה לאשר את חוק ההסדרים.

בירן.
בירן. "צעדים שאינם מגובשים עד הסוף"

"הרפורמות בפנסיה המוצעות בחוק ההסדרים הן דוגמה מצוינת לכל חוק ההסדרים הזה", אומרת חברת הוועדה, ח"כ מיכל בירן. "מעט מדי צעדים, שאינם מגובשים עד הסוף לפרטים ואינם נוגעים בשורש האמיתי של הבעיות, לא של העובדים בתחום ולא של הצרכנים. אם ניקח את ההפרדה בין התפעול לשיווק, שינוי משמעותי שכזה צריך שיהיה ברור ומובן לאנשי המקצוע עד הפרט הקטן ביותר, כדי למנוע פגיעה מיותרת בחוסכים ובסוכנים. "אני מקבלת את הצורך בשינוי אך בטוחה שניתן לייצר קריטריונים רגישים יותר לדקויות ולהבדלים שבין עסקים וחברות גדולות לבין אותו מקום עבודה קטן המעסיק עשרה עובדים".

חזן.
חזן. "יקשה על הגבייה"

גם ח"כ אורן חזן, החבר גם הוא בוועדת הכספים מתנגד להצעות סלינגר. "אין שום היגיון, לא כלכלי ובטח שלא חברתי, בלמנוע מחברות ביטוח או מסוכנים פנסיונים לעבוד עם המעסיקים והמועסקים", הוא אומר, "זה רחוק מכל הגיון בריא, זה יקשה על הגבייה וגם ימנע תחרות".

"עצוב לי, כחבר כנסת וחבר ועדת הכספים, שפעם אחר פעם אנחנו מגלים שרב הנסתר על הגלוי. משרד האוצר מוליך שולל את חברי הכנסת באמצעות תזכירים, בדרך שלא רק שאיננה שקופה – אלא אף שחורה ובגבול הרמייה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email