חברי לשכה מספידים את אברהם רייף – יו"ר הלשכה לשעבר

רייף, יו"ר הלשכה לשעבר, הלך ביום רביעי לעולמו. רייף פעל במשך שנים רבות ונאבק למען שמירה על מעמד הסוכן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב אברהם רייף, לשעבר יו"ר לשכת סוכני ביטוח, נפטר ביום רביעי, ה-15 לנובמבר, בגיל 87. את ההודעה קיבל נשיא הלשכה סו"ב אריה אברמוביץ במהלך ישיבת המועצה הארצית, ועדכן את הנוכחים שקיבלו את הבשורה המרה בצער רב.
רייף ז"ל עלה לארץ ישראל מפולין בשנת 1943 במסגרת עליית ילדי טהראן. הוא כיהן כיו"ר לשכת סוכני ביטוח בישראל בשנים 1988–1992. במהלך כהונתו וגם לאחר מכן כחבר בוועדות הלשכה, נאבק למען שמירה על מעמד הסוכן בתקופה בה נכנסו הבנקים וחברות ביטוח לשיווק ישיר מול הלקוחות. על פעילותו רבת השנים זכה להערכת הלשכה בתואר נשיא כבוד ולנטיעת חורשה הנושאת את שמו ביער עופר שבהר הכרמל, בסמוך לעיר מגוריו, חיפה.

יו"ר ליסוב החברה הכלכלית, סו"ב אלי אנגלר, הכיר את רייף ז"ל בצעירותו כשהיה קצין צעיר, ורייף שירת כנהג מילואים שלו. סו"ב אנגלר נשא דברי הספד בישיבת המועצה: "אברהם היה
איש מילואים ביחידה שלי שהציע לי יום אחד להיות סוכן ביטוח. שאלתי אותו 'מה זה?', ולאחר מסע שכנועים, וכשהבנתי את משמעות המקצוע, ואפשרויות הפרנסה והתעסוקה בו, לא התלבטתי לרגע והצטרפתי לסוכנות שלו. הוא היה אדם משכמו ומעלה, ובזכותו אני כבר 45 שנה סוכן ביטוח. אברהם ראה בתפקיד יו"ר הלשכה כשליחות ציבורית, הוא הוביל את הלשכה להישגים רבים, ובזכותו קמה ליסוב החברה הכלכלית".

אברהם רייף ז"ל.

 

מ"מ נשיא הלשכה, סו"ב אורי צפריר הוסיף ואמר: "הכרתי את אברהם כשהייתי מנהל המחוז של חברת כלל והוא היה סוכן שעבד בעיקר עם חברת מגדל. צירפתי סוכנים רבים מכל רחבי הארץ לעבוד עם כלל, ואחרי שלושה חודשים הם חזרו למגדל בזכותו של אברהם רייף. הוא היה לוחם גדול למען הסוכנים. יהי זכרו ברוך".

יו"ר MDRT אירופה, סו"ב יוסי מנור, ציין שנעזר רבות ברייף במהלך הדיונים הסוערים בוועדת בכר: "קראתי לאברהם להצטרף אליי בכל הדיונים שהיו בתקופת ועדת בכר. זה נתן לו חיים חדשים ורצון לעסוק שוב בפעילות למען הסוכנים. הוא היה אדם שכל כולו נתינה למען הסוכנים. הוא תרם רבות מניסיונו ועזר לנו תקופה הקשה של ועדת בכר בכנסת".

סו"ב ד"ר יעקב ביתן: "אברהם היה אדם מיוחד במינו. הוא יירשם לנצח, כאחד האבות הענקיים והמייסדים בתולדות הלשכה. מצד אחד היה בעל נפש עדינה, עניו ואוהב את הבריות, לצד היותו אדם מנומס והגון. מצד שני היה אדם אסרטיבי ותרם מיכולתו כי רבה, למען חבריו הסוכנים ובייחוד הקטנים יותר והנזקקים לעידוד ותמיכה. לשם כך, נפגש עם מנהלי חברות ביטוח ונלחם בחירוף נפש בכל עוול שנגרם לסוכן שהתלונן בפניו על בעיה שניצבה לפתחו. לעתים הגיעו העניינים גם לדמעות, אבל אברהם אף פעם לא ויתר ועשה ככל יכולתו למען הזולת".

נשיא הלשכה, סו"ב אריה אברמוביץ ציין כי "נפגשתי איתו בהיותי יו"ר מחוז חיפה והצפון, והוא כבר היה בבית אבות. לזכותו ייאמר שהוא הוביל את הלשכה בגאווה, תרם לענף הביטוח, והכניס שני בנים לעסק. אנחנו משתתפים בצער המשפחה ונקווה שלא ידעו עוד צער".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email