חברת ביטוח דחתה תביעה בביטוח נסיעות לחו"ל הניתן חינם למחזיקי כרטיס אשראי

בעלי כרטיס האשראי אינם מבוטחים אוטומטית כאשר הם יוצאים לחו"ל; סו"ב מיכה אדוני עם כל מה שצריך לבדוק לפני הנסיעה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כאשר אדם נוסע לחו"ל הוא רוצה להיות רגוע, ליהנות מהנסיעה ושבמקרה של אירועים רפואיים בחו"ל, נזק או אובדן למטען, יהיה לו כיסוי ביטוחי. פיגועי הטרור שאירעו לאחרונה במקומות רבים בעולם כמו צרפת, טורקיה, בריסל ועוד, מעצימים את חשיבותו של ביטוח נסיעות לחו"ל.

חשוב לדעת, שנוסע אשר סובל מבעיות רפואיות קיימות חייב להצהיר על כך ולקבל כיסוי ביטוחי שמתאים למצבו, אחרת הוא עלול למצוא עצמו ללא כיסוי ביטוחי וסירוב של חברת הביטוח לשלם את התביעה. הטענה של חברת הביטוח תהיה שהנוסע הסתיר ממנה מידע רפואי מהותי ועל כן, אינו זכאי לתגמולי הביטוח בהתאם לתנאי הפוליסה. הכיסוי הביטוחי שונה מחברה לחברה, הן בתנאיו והן בסכומי הביטוח. יש לבדוק ולהשוות בין החברות. בבואנו לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל עלינו להתייחס ברצינות רבה כאמור, למצב רפואי קיים, הריון, סקי, ספורט רפואי, הטסת גופה ועוד.

סו"ב אדוני | צילום: גיא קרן/באדיבות הלשכה

האם מחזיקי כרטיס האשראי מבוטחים אוטומטית כאשר הם יוצאים לחו"ל? יש לכך תנאים מסוימים והתשובה מורכבת. ראשית, יש להודיע לחברת הביטוח הנותנת את הכיסוי להפעיל את הביטוח לפני היציאה לחו"ל. במוקד שירות הלקוחות ימליצו בדרך כלל להרחיב את הפוליסה, להסיר מגבלות קיימות ולהבטיח כיסוי מלא.

האותיות הקטנות

ואולם, גם אם האדם בריא לחלוטין וללא מגבלות רפואיות, יש חסרונות לביטוח חינמי זה באמצעות כרטיס אשראי. לדוגמה: מחיר יום האשפוז מוגבל בסכום, כמו גם שכר המנתח והוצאות רפואיות שלא בעת אשפוז. המשך הטיפול בארץ מוגבל עד 90 ימים – ותקופת הביטוח היא רק ל־55 ימים. כמו כן הביטוח מוגבל עד גיל 75 ולכן יש לשים לב שאין ביטוח חינם מעבר לגיל זה.

לאחרונה, פנה מבוטח בתלונה לממונה על הביטוח בטענה שבעת ששהה בחו"ל אירע לו מקרה ביטוח, חברת הביטוח סירבה לשלם לו על פי הפוליסה למחזיקי כרטיס אשראי, כיוון שלא "הפעיל" את הפוליסה לפני נסיעתו לחו"ל ובכך לא עמד בתנאי הפוליסה.

המבוטח טען כי אם הביטוח הופעל בעבר, אין צורך בהפעלה נוספת. חברת הביטוח טענה שבכל נסיעה הוא אמור להפעיל את הביטוח. מתברר, שבדף האינטרנט של חברת האשראי, הופיע הסבר לפיו אין צורך בהפעלת הביטוח בכל פעם מחדש, אבל זה היה כתוב בתחתית הדף – ועל כן לא סביר היה לצפות שהמבוטח ישים לב לכיתוב. חברת הביטוח נאלצה לבסוף לשלם את תגמולי הביטוח וזאת לאחר הוראת הממונה על הביטוח. המסקנה הברורה היא שיש להתייחס לביטוח זה באופן רציני ולערוך אותו אצל סוכן ביטוח מנוסה ובעל רישיון.

הכותב הינו יו”ר מחוז חיפה והצפון בלשכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email