חברת AQUA-RIMAT פיתחה מערכת טכנולוגית לבקרה ולמניעת דליפות ונזקי מים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת הסטארט אפ הישראלית Aqua-Rimat משיקה לראשונה בישראל מערכת טכנולוגית מתקדמת לבקרה ולמניעת דליפות ונזקי מים. המערכת החדשה, alliGATER, ייעודית בשלב ראשון לבתי עסק, למשרדים ולמוסדות, והיא הוטמעה בהצלחה בבתי עסק שונים בישראל, במסגרת תקופת ההשקה הרכה.

החל מהשבוע זמינה מערכת ה-alliGATER לשוק העסקי והמוסדי, הכולל מאות אלפי משרדים, בנייני משרדים, שירותים ציבוריים, בתי ספר, אוניברסיטאות, פארקים, מחסנים, בתי נופש, מבני ציבור ובתי מלון. המערכת סוגרת את ברז המים כשהמבנה לא מאויש.

פתיחת וסגירת ברז המים תתאפשר אוטומטית באמצעות חיבור המערכת לאפשרויות פיקוד מגוונות, דוגמת חיישני נוכחות, מערכת אזעקה, מפסק פשוט, טיימר מקומי, או מערכת ניהול מבנים. נזקי מים נגרמים לרוב כתוצאה מהצפות, ברזים שנשכחים פתוחים וכאלה שהחיישנים בהם לא תקינים.

במקביל, קיים אובדן מים משמעותי ב"דליפות כרוניות", שאותו מורידה המערכת למינימום, ובכך חוסכת כסף בשוטף, ומחזירה את ההשקעה בה. על פי נתוני חברות הביטוח בישראל, מדי שנה נאמדת עלות נזקי המים ב–300,000,000 שקל. בממוצע, גדל סכום זה ב-14%, כתוצאה מהתיישנות המבנים. עד עתה לא היתה דרך למנוע את נזקי המים, דבר שהוביל לעלויות תיקון גבוהות, הפסד ימי עבודה ואובדן מידע שלרוב לא מכוסים על ידי חברות הביטוח.

המערכת מזכה ב-2.5 נקודות בתקן בנייה ירוקה, ומספקת ראש שקט גם לקבלנים וליזמים, מכיוון שהיא מונעת נזקי מים משמעותיים בשנת הבדק. לדברי מנכ"ל Aqua-Rimat אלון גל, שעד לא מכבר שימש כנספח טכנולוגיה ולוגיסטיקה של צה"ל בוושינגטון, "מערכת ה-alliGATER מהווה יריית פתיחה לשינוי האופן שבו מנוהלים מים בנקודות הקצה. אנו מתכוונים להעניק לצרכן ראש שקט מנזקי מים וחיסכון מהוצאות מים מיותרות, וחיסכון משמעותי לחברות הביטוח, שיתורגם גם הוא להפחתה בפרמיות שמשלם הצרכן".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email