חובת תיאוריה וקסדה זוהרת לרוכבי אופניים חשמליים נדחתה ל־1 ביולי 2019

לאחר אישור חיוב רוכבי אופניים חשמליים ברישיון או בתאוריה, ביקש ראש ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל לדחות את ההשמה בחצי שנה בשביל לתת לצעירים לעמוד בתקנות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה השבוע את הצעת משרד התחבורה לתקן את תקנות התעבורה ולהגביר את בטיחות רוכבי האופניים והקורקינטים החשמליים.

לפי התקנות שאושרו יחויבו הרוכבים להחזיק רישיון נהיגה כלשהו, לרבות רישיון שלא בתוקף, או לעמוד בבחינת תיאוריה או לקבל אישור מרשות הרישוי על עמידה בהכשרה ייעודית לתיאוריה. עוד אושר לחייב את הרוכבים בסימון זוהר על הקסדה וכן נאסר לבצע שינוי במבנה הכלים שלא בהתאם לתקנות ונאסר על נהיגה בכלים לא תקינים. משרד התחבורה הציע שהתקנות יכנסו לתוקף שבועיים לאחר פרסומן, אולם היו"ר כבל אמר כי מדובר בתקופה קצרה מדי, שלא תאפשר לצעירים לעמוד בתקנות. סמנכ"ל בכיר במשרד התחבורה, אבנר פלור, טען כי מאות תלמידים כבר עברו את המבחן אותו הגדיר "תיאוריה לייט" ואמר כי המשרד ערוך לכך.

ח"כ כבל | צילום: יצחק הררי/דוברות הכנסת

עם זאת אישרה הוועדה את הצעת היו"ר כבל לפיה האכיפה באשר לחובת התיאוריה וחובת סימון הקסדה תחל בעוד כחצי שנה, ב־ 1 ביולי 2019 . נציגת המשטרה, סגן ניצב דנה ימינחה, העירה כי כל עוד העבירה לא תוכרז כעבירת קנס המשמעות היא שמי שלא יעמוד בתקנות וייתפס יקבל הזמנה לדין והאכיפה תהייה בעייתית. כבל אמר כי משרד התחבורה יצטרך לטפל בכך בחצי השנה הקרובה.

כבל ציין שהמלחמה שניהלה הוועדה בקדנציה הנוכחית, יחד עם השימוע לבלימת הקטל בדרכים והמעקב של ועדת המשנה בראשות ח"כ יעקב אשר, הובילה לירידה של 13% במספר ההרוגים, שהייתה יכולה להיות גדולה יותר "לולא אוקטובר השחור".

באשר לאופניים החשמליים אמר כבל כי " 35 רוכבים נהרגו בשנה החולפת ותיקון התקנות מתחייב". עם זאת סירב כבל להצעת משרד התחבורה לחייב רוכבים ללבוש אפוד זוהר בלילה או בעת ראות לקויה, ואמר: "אנשים לא יהפכו לנצנצים זוהרים". במקום זאת אישרה הוועדה את הצעתו לחייב את סימון הקסדה במחזיר אור.

נציגת מועצת התלמידים, רוני צוקרון, אמרה כי עד שלא יהיו שבילי אופניים צריכים בני הנוער לרדת לכביש בלי להכיר את חוקי התנועה. היא הוסיפה כי בני הנוער זקוקים לכלים החשמליים ותמכה בהתניה של מבחן התיאוריה. סגנית היועצת המשפטית של משרד התחבורה, עו"ד חוה ראובני, הסבירה כי יהיו מספר חלופות לתיאוריה, בהן המבחן העיוני וכן מבחן ייעודי שבני 15 וחצי כבר יכולים לגשת אליו. נציגי יבואנים ומשווקים של אופניים חשמליים התנגדו לחובת האפוד הזוהר, שכאמור ירדה מסדר היום, וביקשו זמן היערכות מספק שיאפשר לצעירים לעבור את התיאוריה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email