חוזרים הביתה: חברות הביטוח שכרו מטוס להשבת הישראלים מספינת הקורונה

עלות השכירות נאמדת בכ-700 אלף שקל ומומנה על ידי פספורטכארד, מגדל, כלל והראל; מנורה הודיעה על הקפאת ביטוח נסיעות למזרח הרחוק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

13 הישראלים שהיו על ספינת התענוגות מול חופי יפן הוחזרו לארץ באמצעות מטוס אותו חכרה חברת ביטוחי הנסיעות לחו"ל PassportCard, בשיתוף חברות הביטוח מגדל, כלל והראל.

עלות חכירת המטוס מחברה זרה מסתכמת בכ-200 אלף דולר (כ-700 אלף שקל). חכירת המטוס בוצעה כבר בתחילת השבוע ועל פי הודעת פספורטכארד נועדה "להשיב ארצה את הישראלים הלכודים מזה כשבועיים על ספינת התענוגות "דיימונד פרינסס" העוגנת מול חופי יפן. המטוס חנה בטורקיה לאישור לנחיתה ביפן ואיסוף הישראלים. המטוס יצא לדרכו לאחר אישור כלל הגורמים הממונים בממשלת ישראל. אל המטוס עלו כלל הישראלים שלא אובחו כנשאי נגיף הקורונה ובהתאם להנחיית משרד החוץ ומשרד הבריאות".

יואל אמיר | צילום: יוסי צבקר

יש לציין, כי על הספינה היו יותר ישראלים, אך שלושה אובחנו כנשאי נגיף הקורונה ואושפזו בבתי חולים ביפן. מצבם הוגדר כ"טוב" וגם הם ישובו לישראל בימים הקרובים בטיסה רגילה.

יואל אמיר, מנכ"ל PassportCard, אמר בתחילת השבוע: "החל מרגע קבלת ההודעה אנחנו פועלים בכל הכלים העומדים ברשותנו על מנת לסייע ככל האפשר ולהשיב ארצה את הישראלים, נוסעי ספינת התענוגות היפנית הנמצאים תחת הסגר. החברה פעלה בימים החולפים בשיתוף משרד החוץ ומשרד הבריאות על מנת להשיב ארצה את נוסעי הספינה. נוציא את המטוס לדרכו במהירות האפשרית, בהתאם להנחיות הגורמים הממונים ובשאיפה שהנוסעים יבלו כבר את השבת הקרובה בישראל".

ביניים: הקפאת ביטוחים

בעקבות התפשטות וירוס הקורונה מחוץ לסין, הודיעה חברת הביטוח מנורה מבטחים לסוכניה, כי היא מקפיאה עד להודעה חדשה את שיווק פוליסות ביטוח הבריאות שלה למדינות המזרח הרחוק.

מנורה היא החברה השנייה אחרי מגדל שעוצרת מכירת הביטוחים לכל מדינות אסיה. על פי הודעת מנורה, אי אפשר יהיה לבטח בחברה נוסעים לסין, יפן, דרום קוריאה, טיוואן, הונג קונג, מקאו, מונגליה, ויטנאם, לאוס, קמבודיה, תאילנד, אינדונזיה, לאוס, מינאמר, מלזיה, סינגפור, מונגוליה הודו ונפאל.

כיום אי אפשר לרכוש ביטוח נסיעות למזרח הרחוק במגדל ובמנורה; להלן תמונת מצב של ביטוחי הנסיעות לחו"ל בחברות הביטוח בעקבות התפשטות נגיף הקורונה: פספורטכארד לא מאפשרת רכישה אוטומטית של ביטוח הנסיעות למזרח הרחוק באינטרנט או אצל סוכן – הלקוח מתושאל על ידי מוקד החברה; כלל ביטוח מאפשרת רכישת ביטוח למדינות המזרח הרחוק רק לאחר תשאול אישי של הלקוח; הפניקס עצרה ביטוחים להונג-קונג ומקאו ולא מוכרת ביטוח ביטול נסיעה עד יוני 2020; הראל, מהגדולות בתחום, לא משווקת ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה לכל יעד בעולם עד להודעה חדשה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email