חופש הבחירה: לואיזיאנה מחוקקת חוק שיאפשר לבעל הרכב את בחירת המוסך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חוק חדש אושר בלואיזיאנה שבארה"ב קובע כי למבוטחי הרכב יהיה חופש בבחירת מוסך לתיקוני רכב. המבוטחים לא יצטרכו לנהוג לפי תכתיבי חברת הביטוח שביטחה את הרכב וחברות שיפרו את החוק יקנסו.

החוק קובע כי נאסר על מבטחים בלואיזיאנה להמליץ על מוסך מסוים לביצוע תיקוני הרכב של המבוטח. עם זאת, יהיה מותר לחברת הביטוח לציין מוסך לתיקונים, אבל זה ילווה באזהרה כי לא תהיה חובה על בעל הרכב לבצע את התיקונים במוסך זה, והוא יהיה חופשי לבחור את המוסך בו יתוקן רכבו. גם חברות הביטוח יוכלו לדווח למבוטח על מוסכים שעונים על קריטריונים מסוימים, אך יצטרכו להוסיף מוסכים הידועים כלא אמינים.

ביטול החובה לתיקון במוסך מסוים | צילום: Unsplash

החוק כולל סעיף הקובע כי חברת ביטוח אינה יכולה לעסוק בהפחדה או בהפעלת לחצים שהרכב יתוקן במוסך מסוים או החלפת חלפים. החוק כולל קנסות כבדים על חברות הביטוח שיפרו אותו. קנס של 1,000 דולר על עבירה ראשונה, אם עבירה שניה על החוק תתבצע תוך שנה, יוטל קנס של 2,500 דולר. אם עבירה שלישית תתבצע תוך שנה, יוטל קנס של 5,000 דולר.

החוק מעניק גם סמכות למפקח על הביטוח של לואיזיאנה להקפיא או לבטל את הרשיון של חברת הביטוח המבצעת עבירות על החוק. צפוי שהמפקח על הביטוח יבצע מעקב אחר התנהגותם של מבטחי הרכב באם הם ממלאים אחר סעיפי החוק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email