חידוש ביטוחי בבריטניה: פלטפורמה ביטוחית למניעת מעשי הונאה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הרשות למניעת הונאה בביטוח (IFB) בשיתוף פעולה עם החברה למידע וניתוחים SAS מקימות פלטפורמה חדשה לסיכול מעשי הונאה הגורמים הפסדים לחברות הביטוח. באמצעות הפלטפורמה יוכלו המבטחים והרשויות לחלוק מידע שיסייע למנוע פעילות עבריינית לביצוע מעשי הונאה בסקטור הביטוח.

הצורך להקים את הפלטפורמה נובע מהמצב שמעשי ההונאה הופכים יותרויותר מתוחכמים ומשתמשים בטכניקות מגוונות ביחס למוצרים והסקטורים. לכן, מקימי הפלטפורמה מציינים שתעשיית הביטוח תצטרך להיות יותר יצירתית בשיטות האיתור והמניעה של מעשי הונאה. משום כך, החלפת מידע בסקטור הביטוח הוא חיוני והפלטפורמה תאפשר לגורמי הביטוח לשתף מידע בצורה מאובטחת כדי לאתר מעשי הונאה במהירות. בהתאם לנתוני IFB מעשי ההונאה מסבים הפסדים של 1.3 מיליארד ליש”ט בשנה לתעשיית הביטוח. בכל שנה מדווחים כ־100 אלף מעשי הונאה, אבל מעריכים שהיקף מכת ההונאה היא הרבה יותר גדולה, כי לא כל מעשי ההונאה מדווחים.

מעשי ההונאה הופכים מתוחכמים יותר | צילום: shutterstock

לראשונה בסין: חברות ביטוח ישווקו פוליסה לחולי סרטן

לראשונה החלו חברות ביטוח סיניות בשיווק פוליסת ביטוח המכסה טיפולי הקרנות לחולים בסרטן השד, הפיצוי יהיה בשיעור של 33.5% מהכיסוי של הטיפול הרפואי שנרכש. העדיפות תינתן לחולים המוכנים לעבור טיפולים חדשניים בסרטן השד.

החדשה משווקת ב־34 ערים ברחבי סין, ויוזמי הפוליסה החדשה מקיימים טיפול צמוד במודל הזה של סיוע לחולי סרטן.

פוליסת הביטוח החדשה משווקת תחת השם Boai Xinan. זהו מיזם ביטוחי של שתי שלוחות של חברות ביטוח סינית בשנגחאי וחברת התרופות Pfizer China.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email