"חייבים להלחם על הבית ועל הזכויות שלנו"

עובדי פסגות השביתו עבודתם ביומיים האחרונים במחאה על מכירת בית ההשקעות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

על רקע המשא ומתן המתקדם למכירת בית ההשקעות פסגות, שבשליטת קרן אייפקס, לבית ההשקעות אלטשולר שחם, השביתו 750 עובדי פסגות את עבודתם ביומיים האחרונים (שלישי ורביעי). הפעם, בניגוד להשבתה לפני שבוע שנמשכה כמה שעות, גם העובדים מהבית שבתו. במסגרת השבתת העבודה – לא ניתן מענה ללקוחות, לא היה טיפול בכספים או אספקת שרותי מסחר בבורסה כמו גם ניהול השקעות.

ועד העובדים בראשות שלומי לוגסי, כתב לעובדים בתחילת השבוע, לפני השביתה: "בתקופה האחרונה אנו מנהלים איתכם שיחות ופגישות מדי יום, אם באופן קבוצתי ואם באופן אישי. מכולן עולה מסקנה אחת ברורה וחד משמעית – חייבים להילחם על הבית ועל הזכויות שלנו". עוד נכתב כי "העסקה המסתמנת עם אלטשולר שחם יכולה להיחתם היום, מחר או עוד שבוע. אותנו זה לא מעניין. אנחנו יכולים למצוא את עצמנו בטווח הקרוב מאוד ללא מקום עבודה וללא זכויות. אף אחד לא חסין, לא עובדים ולא מנהלים. זה הזמן לדאוג לעצמנו. לפיכך, מחר ומחרתיים כל עובדי פסגות ללא יוצא מן הכלל שובתים".

שלומי לוגסי | צילום: באדיבות המצולם
"לא יהיה פירוק של פסגות"

בשיחה עם יו"ר הוועד שלומי לוגסי הוא טען כי: "לא מדובר בתהליך של מיזוג או מכירה, אלא על פירוק החברה; לא ניתן שיפגעו ב-750 עובדי החברה, כמו גם בלקוחות החברה או בסוכנים שעובדים איתה. לוקחים 750 עובדים בתקופה הקשה ביותר במשק בלי לחשוב על עתידם, ובמקביל ליצור מפלצת ענקים בשוק ההשקעות. אנחנו עוצרים את זה כאן ועכשיו!. השביתה נועדה להבהיר לשני הצדדים שלא יהיה פירוק של פסגות".

יש לציין, כי חששם של העובדים לפירוק החברה לאחר שתירכש על ידי אלטשולר שחם מתבסס על ידיעות שפורסמו בתקשורת.

עוד מסר לוגסי: "אנחנו מתנצלים בפני הלקוחות, אך אם לא נמשיך להיאבק ולהילחם, לא יהיה בכלל מי שידאג לאותם לקוחות אחרי שפסגות תפורק לגורמים. הגיע הזמן שהרגולטור יתערב מידית בנושא ויחפש מי אשם באותו מחדל שגרם להחלפת ארבעה מנכ״לים בעשור וייבוש כל חלקה טובה בחברה".

יש לציין, כי היום הייתה אמורה להתקיים פגישה בין ועד העובדים להנהלת פסגות בנושא המכירה.

הנהלת פסגות מסרה בתגובה: "כל שיח עם הוועד בנוגע לעסקה, אם תהיה כזו, יתנהל ישירות מול הנציגות ולא דרך התקשורת. נקבעה פגישה שלישית ביום חמישי בין ההנהלה והנציגות ושם תתקיים ההידברות. אנו קוראים לנציגות להמשיך את ההתדיינויות בשולחן הדיונים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email