חיילים משוחררים לא מצטרפים מחדש לביטוח הסיעודי כי החברות מחריגות מצב רפואי קודם

ח"כ איציק שמולי: "שוב רשות שוק ההון עושה יד אחת עם חברות הביטוח, והפעם נגד החיילים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חיילים משוחררים לא מצטרפים מחדש לביטוחים הסיעודיים בקופות החולים, וזאת משום שחברות הביטוח העומדות מאחורי הקופות מחריגות מהפוליסה "מצב רפואי קודם", כולל פגיעה במהלך השירות הצבאי. כך עולה מדיון שהתקיים השבוע בוועדת העבודה והרווחה בכנסת, בעקבות הצעה לסדר של חברי הכנסת יעקב פרי, רוברט אילטוב, איציק שמולי ושולי מועלם. עד הרפורמה שהנהיגה רשות שוק ההון בתחום, חיילים משוחררים המשיכו באופן אוטומטי וברצף את פוליסת הסיעוד אליה נרשמו בגיל לידה, ללא כל החרגה. בדיון דיווחו נציגי קופות החולים, כי לאחר שהוצאו 56 אלף חיילים מהביטוח הסיעודי של קופת חולים מכבי, רק 8,500 מהם ביקשו לחזור ולהיות מבוטחים בו, ואילו ב"כללית" נותרו 3,500 חיילים בלבד מתוך 20 אלף.

חברי הכנסת שנכחו בדיון מחו על טיפול רשות שוק ההון בנושא: "שוב אתם עושים יד אחת נגד חברות הביטוח, והפעם נגד החיילים", אמר ח"כ שמולי (המחנה הציוני), והוסיף: "תפסיקו לתעתע את החיילים ומשפחותיהם. יש להחזיר ומיד את המצב לקדמותו".

"לא יעלה על הדעת שמדינת ישראל מבצעת רפורמה משמעותית שפוגעת בחיילים משוחררים. אלה הבנים שלנו והאחים שלנו", הוסיף ח"כ פרי (יש עתיד), לדבריו, ניסיונותיו החוזרים והנשנים לקבל תשובות בנושא מאגף שוק ההון נתקלו בקשיים רבים ובאי מענה.

ח"כ שמולי

פגיעה בחיילים

גם ח"כ ענת ברקו (ליכוד) מחתה ואמרה: "לא ייתכן שאנשים שנשלחים מתוקף חוק לשרת את המדינה, מפסידים שנות עבודה ולימודים, וברגע האמת המדינה לא לוקחת אחריות עליהם". אודי לוי ממחלקת ביטוח בריאות ברשות שוק ההון אמר בתשובה, כי "נפתח חלון זמנים של 4 חודשים להצטרף שוב לפוליסות ללא חיתום רפואי. החיילים וגם ההורים קיבלו הודעה על כך". בתגובה אמר יהודה ברונר, אב לחיילים שנפגעו מהמהלך כי "ההודעות הגיעו רק למעטים, ויש לפתוח בפעילויות הסברה אינטנסיביות כדי להסביר לחיילים את החשיבות בהצטרפות מחודשות". הוא ביקש מנציגי רשות שוק ההון שנכחו בדיון: "תנו מספר חודשים נוספים כדי לחזור ולהיכנס ללא חיתום רפואי. אנחנו ההורים ניכנס לבסיסים ונסביר".

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), סיכם את הדיון: "זה בלתי נסבל. עושים לחיילים שנלחמים עבורנו תרגיל. על המצב לחזור לקדמותו, ללא שום סייג והחרגה. תוך חודש תודיע הרשות לשוק ההון כיצד ומתי היא מתכוונת לעשות זאת, ואם לא – אנחנו חברי הכנסת נעשה זאת באמצעות חקיקה דרסטית. פגיעה בחיילים לא תיסלח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email