חיים בהרמוניה: כך תתחברו לעולם הדיגיטלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מרחב העבודה הדיגיטלי הופך לרכיב חיוני במסגרת עבודתו של סוכן הביטוח, ולכן עולה הצורך לסייע לסוכני הביטוח לחיות ולעבוד בהרמוניה עם עולם שהופך לדיגיטלי יותר ויותר.

עם זאת, אימוץ מרחב עבודה דיגיטלי דורש מאיתנו להתאים את עצמנו לצורכי הלקוחות ולהפוך את המשרד למודרני ויעיל יותר, עם יכולת להתמודד מול חברות הביטוח הדיגיטליות החדשות.

סו"ב קובי צרפתי | צילום: באדיבות המצולם

בנובמבר 1994 הוקמה ביטוח ישיר, בעבר תעריף ביטוח הרכב היה מורכב מערך הרכב + תעריף ללא שום הדגשה לעבר ביטוחי מוכח, כעבור זמן חברות הביטוח עברו לתעריף דיפרנציאלי ואנחנו סוכני הביטוח חששנו מאוד על עתידנו ולא ידענו כיצד להתמודד מול ביטוח ישיר. עברו 24 שנה, שרדנו ושמרנו על מעמדנו. כולנו רוצים להצליח כדי שנוכל לשמור ולהגדיל את מעגל הלקוחות, בשל כך ברצוני להציע טיפים ואסטרטגיות רבות בנושא:

1. מענה אנושי ללקוחות, מסביב לשעון, על ידי ספקית מקצועית של שירותי משרד.

2. דיוור אלקטרוני – העברת מידע במסרונים ובדוא"ל ללקוחות, כולל פוליסות, דוחות, גביה. חשוב להוסיף למייל הראשון שנשלח ללקוח הערה המסבירה ללקוח על השירות החדש.

3. תכנית חתימה דיגיטלית כולל הנפקת המסמכים הרלוונטיים – הצעת ביטוח, אישורים וכו'. זה פתרון יעיל וחכם שמאושר עם תוקף משפטי ומקובל על רשות שוק ההון, ומאפשר לנו בקרה, שליטה וחסכון רב של משאבים.

4. הקמת אתר אינטרנט תכליתי, אתר שמקשר למערכת עסקית וכולל מידע כללי נרחב. האתר צריך להיות פעיל ולהתעדכן באופן שוטף. הלקוחות בעידן הנוכחי מצפים למענה מידי ולכן באתר ניתן להתעדכן ולעקוב אחר פרטי הפוליסה.

אעמוד על מספר הבדלים בין סוכני הביטוח לחברות הביטוח:

• אנו מספקים ליווי צמוד ללקוח, תמיכה ושירותים מקצועיים לכל אורך הדרך.

• אנו דואגים לאינטרסים של המבוטח ומסייעים לו בביצוע כל המשימות שעליו לעשות על מנת לקבל את שמגיע לו, בעוד שבחברות הביטוח הדיגיטליות אין גורם אחד ספציפי שניתן לפנות אליו, אין מי שישמור על אינטרס הלקוח.

• סוכן הביטוח יאתר עבור הלקוח את חברת הביטוח שהכי טובה עבורו תוך התייחסות למחיר, מקצועיות ושירות.

• לסוכני הביטוח הידע והמומחיות בטיפול בתביעות מורכבות ורגישות, במיוחד כאשר מתעוררות שאלות בקשר לכיסוי ביטוחי.

לסיכום, אני מאמין שהדיגיטל טוב לאוכלוסיות מסוימות, אבל השירות האישי המסורתי ימשיך להתקיים. טכנולוגיה חדשה וחברות דיגיטליות ימשיכו לצוץ ולהתקיים אך הן ינגסו בעיקר האחת בשניה. לשכת סוכני ביטוח תלווה ותכוון אתכם למקומות הנכונים, השתמשו באנשי המקצוע ובשירותים שהיא מציעה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email