חיסכון לכל ילד: יוקטן הנטל הבירוקרטי על ההורים

הקופות לחיסכון ארוך טווח לילדים יקבעו מסלול ברירת מחדל עבור הורים עם מספר ילדים; כמו כן, הליך עדכון הפרטים יהפוך לפשוט יותר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, פרסם בתחילת השבוע תיקון לחוזר קופת גמל להשקעה לחיסכון ארוך טווח לילד, במסגרתו יוקטן הנטל הבירוקרטי על הורים בנוגע לניהול החיסכון של ילדיהם.

קופת גמל לחיסכון לילד מאפשרת להורה בחירה בין מספר מסלולי השקעה. רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ממליצה לכל הורה לבחון את מסלולי ההשקעה הקיימים בקופה, ולבחור לילדו את המסלול המתאים לו ביותר.

הרשות מציעה להורים לבחור את המסלול המתאים ביותר | צילום: shutterstock

על מנת להקל על הנטל הבירוקרטי נקבע במסגרת התיקון כי מסלול ברירת המחדל יהיה המסלול בו בחר ההורה עבור הילד הקודם; באופן זה ההורה יוכל לבצע את הבחינה והבחירה פעם אחת והיא תחול על כל הילדים של ההורה. בנוסף, באופן זה מסלול ההשקעה בו ינוהלו כספי הילד ישקף בצורה הטובה ביותר את העדפת ההורים.

טופס אחד ודיגיטציה

עוד נקבע במסגרת התיקון כי הורה למספר ילדים יוכל לעדכן פרטים עבור כל הילדים בטופס אחד, וזאת בשונה מהמצב הקודם בו ההורה נדרש למלא טופס נפרד עבור כל אחד מילדיו.

מהרשות נמסר עוד, כי היא בוחנת אפשרויות נוספות להקלת הנטל הבירוקרטי על ידי מתן אפשרות לקבלת הדיווחים והעדכונים מהקופה באופן דיגיטלי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email