האם גם אתם רוצים לדעת איך ניתן לחסוך 90,000 שקל ביום?

לפעמים, גם כשכל אנשי המקצוע עושים את מלאכתם נאמנה, צריך מישהו שיסתכל על התמונה המלאה. זה יכול לחסוך לכם הרבה כסף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפני מספר חודשים נכנס למשרדנו זוג צנוע, באמצע שנות ה־60 לחיים, שהגיע לצורך תכנון פרישה. לאחר היכרות קצרה, הצעד הראשון שלנו היה לוודא מה הם מטרות ויעדי החיים של המשפחה. כלומר, מה היא רמת החיים שהם מצפים לה לאחר שיפרשו מעבודתם.

מאחר שבדומה למרבית הלקוחות שמגיעים אלינו, לא היה להם מושג מה הן ההוצאות החודשיות שלהם, ביקשנו לראות דפי בנק וכרטיסי אשראי. כאן התגלה לנו הסיפור שלולא בדקנו היטב בניירת שלהם לא היינו מגיעים אליו.

העסק של בני הזוג נמכר לקרובי משפחתם כשנה לפני שהגיעו למפגש ובהסכם המצורף מצאנו שהקונים התחייבו לשלם במקומם את המשכנתה בסך של כ־250,000 שקלים בריבית גבוהה, ובתשלום חודשי של כ־10,000 שקלים. מועד הסיום של ההלוואה היה מעט יותר משנתיים. לשכר שיקבלו הזוג על פי ההסכם למשך 5 שנים מיום המכירה, צורף גם אותו סכום של 10,000 שקלים לכיסוי המשכנתה. הסכום הזה צורף כאמור לשכר – ובהתאם לכך חויב ככל הכנסה – במס של 30%.

conductor
מישהו שיראה את התמונה הגדולה

בנוסף, בדפי הבנק גילינו גם הוצאה נוספת של כ־750 שקלים לחודש, בגין ביטוח המשכנתה. אבל הנתון האחרון שגילינו הפתיע אותנו יותר מכל: יתרה של 580 אלף שקל בחשבון פיקדון, שמשלם ריבית אפסית.

המעניין הוא שאם לא מחברים את החוטים, ובוחנים באופן אובייקטיבי את עצתם של כל אחד מבעלי המקצוע, מתברר שכולם עשו את עבודתם נאמנה. לרואה החשבון נמסר שיש הכנסה של 10,000 שקלים – והוא חייב אותה במס בהתאם. סוכן הביטוח התבקש לבצע ביטוח משכנתה – ועשה כן. יועץ ההשקעות בבנק התבקש לבצע חסכון סולידי לדבריהם – אז הוא קנה להם פק"מ.

אז מה חסר? חסר מישהו שיראה את התמונה כולה – מישהו שינצח על התזמורת הזאת, איש עם המקל הקטן שמכוון את כל הנגנים. ופה אנחנו נכנסים. אז מה עשינו?

במקום להמשיך לשלם מס על 10,000 השקלים שמקבלים מהקונים, כיסינו את המשכנתה באמצעות כספי הפיקדון. היכן התועלת? מנענו תשלום מס של כ־3,000 שקלים בחודש למשך שנתיים . החיסכון – 72,000 שקלים. כתוצאה מכך בוטלה גם פוליסת המשכנתא, וחסכנו עוד 18,000 שקלים. כך, רק באמצעות ראיית התמונה הכוללת, השגנו חיסכון מיידי של 90,000 שקלים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email