ח"כ אלי כהן: "חברות הביטוח מנהלות חצי טריליון שקל יותר מהבנקים"

בכנס הפיננסים ה-8 של הלשכה, הדגיש שר הכלכלה לשעבר את חשיבות הסוכנים בעת שחברות הביטוח עושות את עיקר הרווח שלהן מניהול החסכונות הפנסיוניים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"חברות ביטוח זה כבר שם מיושן שהיה נכון אולי לשנות ה-80 במאה שעברה. חברות הביטוח מנהלות כיום את כל החסכונות הפנסיוניים, ומשם עיקר הרווח שלהן", אמר היום ח"כ אלי כהן (ליכוד), שר הכלכלה לשעבר, בדברים שנשא בכנס הפיננסים של הלשכה.

לדבריו, "החברות מנהלות היום חצי טריליון שקל יותר מהבנקים, וזה ילך ויגדל; כי הבנקים גדלים ב-2%-3% בשנה כמו היקף הגידול במשק, ואילו חברות הביטוח גדלות בהתאם לגידול בשוק ההון שזה כ-6% בממוצע בשנה, כמו גם באמצעות השקעות. דפוס הפעילות שלהן השתנה, גם תוחלת החיים גדלה, ונושא הביטוח הפך לחשוב מאוד כדי שנוכל להזדקן בכבוד". בכך הדגיש ח"כ כהן את חשיבות סוכני הביטוח בנושא זה: "הם הגורמים שאחראים על החיסכון הפנסיוני שלנו במיוחד בתקופה שנצא לפרישה".

ח"כ אלי כהן בכנס הפיננסים 2022. צילום: גיא קרן

עוד הוא ציין כי בעתיד הקרוב חברות הביטוח וסוכני הביטוח יכנסו יותר ויותר לעולם האשראי: "כיום יש אנומליה, כשמרבית הכסף שלנו הולך לחברות הביטוח, אבל אשראי אנחנו מקבלים מהבנקים. המצב מביא לכך שהלקוחות מפסידים כי משלמים ריבית גבוהה על אשראי בבנקים; אם היינו מקבלים אשראי מחברות הביטוח, שרואות אצלן את החסכונות שלנו, הן יוכלו להציע לנו ריבית הרבה יותר נמוכה מזו שבבנקים; ריבית בסיכון הרבה יותר נמוך, שגם ישפר את התשואות חסרות הסיכון בתיק שלהן".

מנוע צמיחה נוסף

ח"כ כהן המליץ לסוכנים ולחברות הביטוח להיכנס יותר לתחום האשראי בעולם הנדל"ן, מה שיסייע להורדת מחירי הדיור: "חברות הביטוח יגדילו את האשראי לחברות הנדל"ן, והאשראי הצרכני לנדל"ן יגיע יותר מסוכני הביטוח; אין דבר יותר קלאסי בעיניי מסוכן ביטוח שימכור משכנתה, וזה גם מנוע צמיחה נוסף לסוכן", אמר.

בסוף דבריו סקר ח"כ כהן שיתופי פעולה עם הלשכה בעבר ובעתיד: "יחד עם לשכת סוכני הביטוח הובלנו את חוק הפנסיה לעצמאים. אני רואה בחיוב לקדם חוקים בעתיד יחד עם הלשכה, בעקבות דברים שהעלה בפניי נשיא הלשכה, סו"ב שלמה אייזיק".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email