ח"כ ביטן: "סלינגר מודדת את הצלחתה לפי כמות החוזרים שהיא מוציאה"

יו"ר הקואליציה דוד ביטן מקדם שתי הצעות חוק שיבטיחו את עתידו של הסוכן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אם לא נדאג לסוכני הביטוח הם יהיו עולם נעלם; אני מסייע לקדם שתי הצעות חוק לטובת הסוכנים יחד עם לשכת סוכני ביטוח; קודם שתהיה לסוכנים פרנסה, ואחר כך נדאג לתחרות". כך אמר יו"ר הקואליציה בכנסת ח"כ דוד ביטן (ליכוד), בפאנל שעסק בתחרות בענף הביטוח.

את הפאנל הנחה הפרשן הכלכלי של מעריב יהודה שרוני, והשתתפו בו גם יו"ר ועדת הרפורמות ח"כ רחל עזריה (כולנו), ח"כ נורית קורן (ליכוד), אמיל וינשל (לשעבר המשנה למנכ"ל מגדל, ובימים אלה מקים חברת ביטוח חדשה) ורו"ח דורון שורר, לשעבר המפקח על הביטוח וחבר הוועדה הציבורית לבדיקת עתיד ענף הביטוח.

ביטן תקף את דורית סלינגר, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ואמר: "כנראה שסלינגר מודדת את הצלחתה לפי כמות החוזרים שהיא מוציאה; היא עוקפת את ההחלטות שלנו ואת הצעות החוק בכנסת באמצעותם". גם ח"כ קורן תקפה את הממונה ואמרה: "ניתן לסלינגר יותר מדי כוח. היא לא סופרת את חברי הכנסת בהחלטותיה ופוגעת בציבור כמו שעשתה בביטוח הבריאות החדש ובכתבי השירות. היא לא ענתה למכתבים ששלחתי לה ולא הגיעה לדיונים".

שרוני, קורן, ביטן, עזריה, וינשל ושורר

ח"כ עזריה טענה, שהדור החדש מוותר על מתווכים בתחומים רבים ומחפש לעבוד ישירות מול הגורם המספק את המוצר: "עם זאת, הדור הזה חי באי ודאות גדולה ומרגיש חשוף, ולסוכני הביטוח יהיה תפקיד קריטי בשירות המבוטחים בעיקר בעת תביעה מול חברות הביטוח".

וינשל הדגיש את העובדה שתמיד החברות הקטנות מקבלות את הציונים הגבוהים ביותר בשירות שלהן: "הן רעבות ולכן מקפידות לא לאבד לקוחות". לדבריו, החברה החדשה שיקים תהיה דיגיטלית אמנם, אך היא תשלב את סוכני הביטוח בעיקר בבעיות חריגות: "אצלי סוכני הביטוח ירוויחו יותר", הבטיח וינשל. רו"ח שורר תקף את חברי הכנסת ואמר: "מזה 30 שנה שחברי הכנסת מסירים בעקביות את אחריות המדינה על רווחת הפרט ומעבירים אותה לאזרח, שהוא היום צריך לנהל בעצמו את הסיכונים. סוכן הביטוח צריך להיות מנהל הסיכונים של הפרט במדינה, וזה האתגר הגדול של לשכת סוכני ביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email