ח"כ גפני: "הרפורמות לא הועילו לאזרח הפשוט"

ביקורת חריפה של יו"ר ועדת הכספים נגד סלינגר בוועידת גלובס שהתקיימה השבוע. סלינגר: "אני מסכימה שיש להקל את העומס על השוק, אבל אם זה מתנגש עם טובת הציבור לא נעשה זאת"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"בסופו של דבר אי אפשר להגיד שהרפורמות הללו הועילו לאזרח הפשוט. תשבו עם האנשים, הרי בסופו של דבר סוכני הביטוח והחברות הם אלה שעושים את הכלכלה", כך אמר יו"ר ועדת הכספים בכנסת, ח"כ משה גפני, לעיתונאית סטלה קורין־ליבר, בוועידת שוק ההון של עיתון "גלובס" שהתקיימה ביום שלישי האחרון.

"איך רשות שוק ההון לא נלחמה על חיסכון לטווח בינוני? זה אחד מהדברים המרכזיים שעולים כשמדברים על שוק הון והמשק. חיסכון לטווח ארוך ולטווח קצר יש, והצריכה הולכת וגדלה. המשק נהנה אבל לטווח הארוך זה לא בסדר. אני מתחייב כאן שאם דורית סלינגר באה עם זה לוועדה, אני מעביר אותו עם הטבות המס".

בדבריו הזכיר גפני שהרפורמה היחידה של סלינגר שלא עברה דרך ועדת הכספים הייתה הפיכת אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון לרשות עצמאית. "הרפורמה הגדולה ביותר שהיא עשתה לא הייתה אצלי, אלא בוועדת הרפורמות של אלי כהן, שקבעה שאגף שוק ההון לא יהיה באוצר אלא רשות", אמר גפני והוסיף כי "כשאני רואה שמעבירים לוועדה אחרת, אני מבין שיש בעיה. מנהלת הרשות קובעת הכול וועדת הכספים לא יכולה לדון בכך. אמרתי לאלי כהן 'תוקם רשות, אבל בכל הפרטים שצריכים את העין הציבורית יידונו בוועדת הכספים', ואכן הכניסו את זה לחוק".


סלינגר

להקל את עומס הרגולציה

סלינגר הופיעה אף היא בוועידה ואמרה למראיין רון שטיין, כתב הביטוח של "גלובס", כי בעקבות השקת מדד האיכות של חברות הביטוח לפני שלוש שנים, "לראשונה הלקוח הוא במרכז אצל חלק מהחברות. חברות מסתכלות על המדד ומשנות את עצמן. מי שלא ישתפר, פשוט לא יהיה במשחק".

בהתייחסה ליוזמת הממשלה להפחתת רגולציה אמרה סלינגר כי "ברור לכולם שצריך להמשיך עם רגולציה שמטיבה עם הצרכן. אנחנו נמשיך לעשות הכל כדי להטיב עם הציבור, לפשט הליכים. אני מסכימה שיש להקל את העומס על השוק, אבל אם זה מתנגש עם טובת הציבור לא נעשה את זה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email