ח"כ גפני: "למרות התנגדות סלינגר – תבוטל ההפרדה בין משווק למתפעל"

יו"ר ועדת הכספים הודיע: "אם לא יגיעו לסיכומים בימים הקרובים, אכנס דיון בעוד שבועיים ובו תקודם הצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר לביטול ההפרדה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

התנהלות רשות שוק ההון בנושא ביטול ההפרדה בין משווק למתפעל בחיסכון פנסיוני לעובדים, לא תוכל להימשך. דורית סלינגר נוהגת בניגוד לסיכום ביני לבין הרשות, שיישבו עם לשכת סוכני ביטוח ויגיעו להסכמה. אם לא יגיעו לסיכומים בימים הקרובים, אכנס דיון בעוד שבועיים ובו תקודם הצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר לביטול ההפרדה". כך הודיע יו"ר ועדת הכספים בכנסת ח"כ משה גפני (יהדות התורה). עוד אמר: "מדובר בביטול פרק בחוק ההסדרים, וזה לא פשוט. אזמין את סלינגר לדיון. הרשות תעמוד על הרגליים האחוריות שלה כדי שזה לא יעבור בוועדה ויהיה מאבק קשה בינינו. אבל אי אפשר לאחוז במקל בשתי קצותיו – היה סיכום עם הרשות, והוא לא כובד".

ח"כ דוד ביטן אמר ל"ביטוח ופיננסים", כי כיו"ר הקואליציה הוא ידאג לכך, שהצעות החוק הפרטיות בנושא של ח"כ זוהר, יתקבלו על ידי ועדת השרים לענייני חקיקה: "אני אסייע לסוכנים שההצעה תעבור", אמר.


משה גפני

גפני שיבח את עבודת סוכני הביטוח ואמר: "סוכני הביטוח עוברים שנים קשות, ואני דואג להם, כי הם אנשים נפלאים, ונוכחתי בכך גם ברמה האישית. אם אנשים פרטיים יצטרכו להתמודד לבד מול חברות הביטוח, הסיכוי שלהם לקבל מהחברות כסף, הוא קטן. סוכן הביטוח מסייע לאזרח הקטן גם במידע וגם בשירות כשהוא מייצג אותו באופן מקצועי מול חברות הביטוח", אמר יו"ר ועדת הכספים.

לדברי גפני, הוא היה מעדיף שרשות שוק ההון תשנה את עמדתה מיוזמתה: "אני קורא לסלינגר ואנשיה – שבו עם סוכני הביטוח. חקיקה זה לא דבר טוב; עדיפה הסדרה בהסכמה. תתנהגו כבני תרבות. יש סקטור שתורם לציבור, ואלה סוכני הביטוח, שהם חלק חשוב של המערכת הכלכלית בישראל – תגיעו להסכמות", הוסיף גפני.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email