ח"כ משה גפני: "חברות הביטוח חייבות את קיומן לסוכני הביטוח"

בראיון מיוחד לביטוח ופיננסים מדבר יו"ר ועדת הכספים על הרגולציה, ההצעה להגביל את החקיקה ועתיד ענף הביטוח: "סוכן הביטוח חשוב מאוד למבוטח ולחברות הביטוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"בימים אלה אנחנו נמצאים בדיונים בנושא הרפורמה של ממשק המעסיקים והפרדת סוכן מתפעל מסוכן משווק, שאושרה במסגרת חוק ההסדרים 2016, אנחנו ועוקבים איך הנעשה בשטח. אינני רוצה שהסוכנים או האזרחים ייפגעו כתוצאה מהרפורמה ויכול להיות שבסופו של דבר נגיע למסקנה שצריך לשנות את החקיקה בנושא". כך אומר יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בראיון מקיף למגזין "ביטוח ופיננסים" שיתפרסם לקראת הכנס הפנסיוני באילת.

בהתייחסו לקמפיינים נגד סוכני הביטוח והשיווק הישיר של חברות הביטוח, אמר גפני כי הוא מתנגד לכך בתוקף. "היו הצעות כאלה בעבר גם בכנסת, אבל הן לא עברו ולא יעברו. סוכן הביטוח הוא גוף חיוני ביותר בקשר של המבוטחים עם חברות הביטוח. עם מי המבוטח יהיה בקשר בעת תביעה ללא סוכן הביטוח? ניסית פעם להתקשר ישירות לחברת ביטוח? מישהו יענה שם בכל שעה ועל כל שאלה כפי שסוכן הביטוח עושה למען הלקוחות שלו? חברות הביטוח לא מסוגלות לעמוד בכך".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני

"בשורה התחתונה, חברות הביטוח מסתכלות על המאזן הכספי שלהן וזה לגיטימי. אז הן מחפשות איפה לחסוך, אבל אין להן תשובה למבוטחים שלהן שתהווה תחליף לסוכן הביטוח. יותר מכך, חברות הביטוח חייבות את הקיום שלהן לאורך עשרות שנים לסוכני הביטוח, שהביאו ומביאים להן את הלקוחות. סוכן הביטוח חשוב מאוד למבוטח וחשוב מאוד לחברת הביטוח, בלעדיו אין זכות קיום לכל הענף הזה". לדברי ח“כ גפני, יש רגולציה מיותרת שאף יוצרת נזק לכלכלה. "הרגולציה לא מגיעה מהכנסת אלא ממשרדי הממשלה. לדעתי יש רגולציה שהיא מיותרת לחלוטין, שאף יוצרת נזק לכלכלה. בכל פעם שרגולציה ביוזמת הממשלה מגיעה לשולחן ועדת הכספים, אנחנו מנסים להקל ולמתן, אבל זה לא פשוט להתמודד מול הממשלה. אני אנטי רגולציה באופן טוטאלי".

יו"ר ועדת הכספים מתנגד נחרצות להגבלת החקיקה בכנסת, שמובילה הממשלה ביוזמת שרת המשפטים, איילת שקד. "לא יהיה דבר כזה. המכשיר המרכזי של חברי הכנסת הוא חקיקה. המטרה בחקיקה היא אפילו לא תמיד העברת החוק, אלא הצפת בעיות בעוצמה באמצעות הצעות החוק ויצירת לחץ ציבורי במטרה לקדם את הטיפול בהן בממשלה. הגבלת החקיקה תפגע בעבודת חברי הכנסת ובאזרחים, משום שרוב הצעות החוק באות כדי לתקן מצבים הפוגעים באזרח. כבר היום החקיקה מוגבלת משום שרוב החוקים שאמורים לעבור דרך ועדת השרים לענייני חקיקה אינם מאושרים, ובכנסת עצמה הקואליציה מחויבת שלא להעביר חוקים בניגוד לעמדת הממשלה. לכן, כבר היום ההצעות שעוברות הן על דעת הממשלה. המשמעות של הגבלת החקיקה היא פגיעה בתפקיד הכנסת ובאזרחים“.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email